Zpět na » Primera Division » Výsledky 22. kola Primera división

Primera Division - Výsledky 22. kola Primera división

0

11.02. - Aktualizováno!! Real Madrid se po dělší odmlce zase vrátil na správnou cestu, když v sobotu zvítězil 1-2 nad Realem Sociedad. Včera se také odehrálo sevillské derby, ve kterém gól ale nepadl. Pro Sevillu už to byla třetí remíza v roce 2007. Valencie utrpěla vysokou porážku od Getafe a Barcelona porazila Racing 2-0.

Real Sociedad - Real Madrid 1-2

Real Madrid se vrátil na stezku. Po dvou porážkách v lize, jedna proti Villarrealu a druhá doma s Levante, se Realu Madrid konečně podařilo zvítězit. Na stadionu Anoeta je přivítal Real Sociedad. Hosté sice vystřelili přesně mezi tyče pouze dvakrát, ale obě dvě střely skončily gólem. Nicméně skóre ale otevřeli domácí, když se už v 7. minutě trefil Aranburu. O vyrovnání se postaral Beckham, který znovu získal důvěru trenéra Capella a odměnil se mu za to gólem. Vítězství Realu Madrid poté na začátku druhé půle zařídil Van Nistelrooy.

1- Real Sociedad: Bravo; Gerardo, Juanito, Mikel González, Garrido; Rivas, Elustondo (Estrada, min. 85), Aranburu (Herrera, min. 60), Xabi Prieto, Savio; a Kovacevic (Skoubo, min. 60).

2- Real Madrid: Casillas; Sergio Ramos, Cannavaro, Helguera, Torres; Gago, Emerson (Diarra, min. 65), Guti (Reyes, min. 80), Beckham, Raúl (Higuaín, min. 75); a Van Nistelrooy.

Góly:
1-0, min. 7: Aranburu
1-1, min. 36: Beckham
1-2, min. 47: Van Nistelrooy

Real Betis Sevilla - Sevilla FC 0-0

Betis a Sevilla se prali o body v sevillském derby, které se v této sezóně uskutečnilo už po třetí. Utkání bylo velice pěkné s dobrými příležitostmi na obou stranách, ale jediné co tomuto zápasu scházelo k dokonalosti byly góly. Každé z těchto dvou mužstev mělo v zápase několik světlých momentů s jasnými šancemi. Na jedné straně zahodil největší šance Betisu Robert, nicméně na druhé straně je zase neproměnili Adrino a Poulsen.

0 - Real Betis: Doblas; Ilic, Melli, Rivas, Fernando Vega; Arzu (m.35, Rivera), Assunçao, Vogel (m.75, Caffa); Sobis (m.68, Pancrate), Fernando; a Robert.

0 - Sevilla FC: Palop; Daniel Alves, Javi Navarro, Dragutinovic, David; Jesús Navas, Poulsen, Maresca (m.65, Martí), Adriano (m.79, Puerta); Kanouté a Luis Fabiano (m.58, Alfaro).

Mallorca - Real Zaragoza 2-1

V první půli byly šance hlavně na straně Zragozy. Měla několik dobrých šancí, aby se dostala do vedení. Ovšem domácí Mallorca také nezůstávala v pozadí. Maxi Lopez si vybral veškerou smůlu, protože neproměnil tři velmi dobré příležitosti. Po přestávce otevřeli skóre hosté. O čtyři minuty později ale vyrovnal Nunes a výhru Mallorcy zařídil v 82. minutě Jankovic.

2 - Mallorca: Toni Prats; Héctor, Ballesteros, Nunes, Fernando Navarro; Jonás, Basinas (Jankovic, min. 46), Jordi López, Arango (Víctor, min. 76); Ibagaza a Maxi (Pereyra, min. 87).

1 - Real Zaragoza: César Sánchez; Diogo, Sergio Fernández, Gabriel Milito, Chus Herrero (Lafita, min. 89); D'Alessandro, Movilla, Zapater, Oscar (Nery, min. 80); Diego Milito aSergio García (Everthon, min. 80)

Góly:
0-1, min. 54: Diego Milito
1-1, min. 58: Nunes
2-1, min. 82: Jankovic

Levante - Recreativo de Huelva 2-1

Dva góly Salvy pomohly Levante dostat se ze sestupových příček. Recreativo mělo problémy s hrou ve vzduchu a s defenzivní činností. To dalo možnost domácím hráčům k vstřelení branek. Oba dva góly Levante padly v první půli a oba dva je zařídil Salva. Hostům se po přestávce podařilo pouze snížit z penalty na 2-1.

2 - Levante: Molina, Manolo, Dehu, Alexis, Rubiales, Ettien, Camacho, Berson, Robert (Courtois, m.66), Riga a Salva (Serrano, m.56).

1 - Recreativo de Huelva: López Vallejo, Moya, Beto, Pablo Amo, Poli, Cazorla, Jesús Vázquez (Viqueira, m.46), Barber, Aitor (Rosu, m.58), Sinama Pongolle (Cheli, m.73) a Uche.

Góly:
1-0, m.17: Salva.
2-0, m.42: Salva.
2-1, m.54: Pongolle, z penalty

Getafe - Valencia 3-0

Getafe se v této sezóně definitivně změnilo v noční můru Valencie. Už se jim podařilo je eliminovat v exhibici na Mestalle a teď ji zopakovali na Coliseum. Domácí, kromě posledních patnácti minut první půle, dominovali celý zápas. Nicméně druhá půle byla monologem Getafe. Do vedení ho poslal Mario Cotelo. O deset minut později zvýšil na 2-0 Guiza a exhibici zakončil v 78. minutě Nacho, který upravil na konečných 3-0. Touto výhrou se Getafe dostává na pohárové příčky, zatímco Valencie zůstává od titulu oddělena několika mužstvy.

3.- Getafe: Abbondanzieri; Contra, Belenguer, Tena, Paredes; Celestini, Casquero, Nacho (Licht, min 88), Mario Cotelo; Manu (Alberto, min.75) a Güiza (Pachón, min 82).

0.- Valencia: Cañizares; Miguel, Navarro, Albiol, Moretti; Silva (Jorge López, min. 80) Albelda (Hugo Viana, min 65), Joaquín, Marchena; Angulo (Guerra, min. 82) a Morientes.

Góly:
1-0, min. 46: Mario Cotelo
2-0, min. 56: Güiza
3-0, min. 78: Nacho

Celta - Espanyol 0-2

Celta převáděla pěkný fotbal a měla dost příležitostí ke vstřelení gólu, ale Espanyol převedl to nejdůležitější, což byly góly. První zařídil ve 23. minutě Luis García a druhý, který padl až v druhé půli, Pandini. Celta se touto prohrou propadla až n sestupové příčky, zatímco Espanyol směřuje výše.

0- Celta: Pinto; Angel, Contreras, Tamas, Areias; Jorge (Nené, m.52) Oubiña, Iriney (Jonathan Aspas, m.63), Canobbio; Guayre (Gustavo López, m.46) a Bamogo.

2- Espanyol: Kameni; David García (Ito, m.71), Torrejón, LaCruz, Chica; Rufete, Moisés (Velasco, m.72), De la Peña, Moha (Riera, m.82); Luis García a Pandiani.

Góly:
0-1, m.23: Luis García
0-2, m.56: Pandiani.

Gimnástic - Osasuna 2-3

Utkání na Nou estadi nebylo předpovídáno, že bude atraktivní pro diváky, ale opak byl pravdou. Byl vidět velice pohledný fotbal i dostatek gólů. Převaha a držení míče značně kolísala, protože se oba týmy předháněli v šancích. Ve 12. minutě poslal Osasunu do vedení Cuellar. Poté vstřelil dvě branky za sebou Nástic a otočil tím stav na 2-1. To ale nebylo vše. Nejprve na 2-2 vyrovnal Soldado a vítězství hostů 2-3 pak zajistil tentýž hráč.

2. Nástic: Bizzarri, Calvo, Navas, Matellán, Mingo, Campano, Morales, Generelo, Juan Díaz (Gil, m.75), Merino (Makukula, m.69), a Portillo.

3. Osasuna: Ricardo, Izquierdo, Cuellar, Miguel Flaño, Corrales, Nekounam, David López, Raúl García, Héctor Font (Milósevic, m.69), Juanlu (Juanfran m.62) a Soldado (Muñoz, m.80).

Villarreal - Deportivo de La Coruña 0-2

Deportivo zvítězilo na Madrigalu poprvé a hned 0-2. Obě mužstva měly gólové šance, ale využít je dokázalo jen jedno z nich. Jako první se sice trefil hráč Villarrealu, ovšem do vlastní sítě a tak hosté vedli 0-1. Poté si i nadále oba týmy tvořily dobré šance, ale skórovat se podařilo až v 78. minutě, kdy stanovil na konečných 0-2 Verdú

0 - Villarreal: Barbosa, Josemi, Fuentes, Cygan, José Enrique, Josico (Tomasson, m.46), Marcos Senna, Cani, Matías Fernández (Guille Franco, m.68), Marcos (José Mari, m.75) a Forlán.

2 - Deportivo de La Coruña: Aouate, Manuel Pablo (Barragán, m.84), Lopo, Andrade, Capdevila, Estoyanoff (Verdú, m.61), Sergio, De Guzmán, Cristian, Arizmendi a Ricki (Taborda, m.50).

Góly:
0-1, m.19: Senna - vlastní
0-2, min.78: Verdú

Barcelona - Racing 2-0

Racing nezačal zrovna dobře, protože zahodil svou největší šanci v utkání. Valdés totiž dokázal zneškodnit penaltu, kterou hosté kopali a od této doby už Barca svého protivníka prakticky k ničemu nepustila. V druhé půli začali domácí hrát naplno a poprvé rozvlnil síť Racingu svým přímým kopem Ronaldinho. O chvíli později přidal Brazilec ještě jeden gól hlavou a Barca si své vedení 2-0 už nenechal ujít.

2 - Barcelona: Valdés; Belletti (Oleguer, m.86), Puyol, Edmilson, Zambrotta, Márquez, Xavi, Deco, Iniesta (Giuly, m.61), Ronaldinho a Saviola (Messi, m.68).
0 - Racing de Santander: Calatayud; Pinillos, Rubén, Garay, Oriol, Scaloni (C.Alvarez, m.72), Vitolo, Colsa (Antonio Tomás, m.77), Serrano (Momo, m.66), Balboa a Juanjo.

Góly:
1-0, m.50: Ronaldinho
2-0, m.67: Ronaldinho

Atlético Madrid - Athletic Bilbao 1-0

Atlético si spravilo chuť a doma porazilo Athletic Bilbao 1-0. Stačil jim na to gól z 63. minuty, který vstřelil Aguero. Atlético Madrid se dotáhlo na čtvrtou Valencii, která utrpěla hořkou porážku od Getafe, zatímco Bilbao m stejně bodů jako osmnáctá Celta, která se už nachází na sestupových příčkách.

1. Atlético de Madrid: Franco; Seitaridis, Perea, Pablo, Pernía; Jurado (Galleti, m. 60), Luccin (Costinha, m. 75), Maniche, Mista; Torres ya Agüero.

0. Athletic de Bilbao: Aranzubia; Javi González (Etxeberría, m. 46+), Expósito, Sarriegi, Casas; Javi Martínez, Iraola, Yeste, Murillo, Gabilondo (Zubiaurre, m.59); a Aduriz (Urzaiz, m.72).