Zpět na » Primera Division » Barcelona ohlásila druhou posilu, stal se jí stoper Lenglet

Primera Division - Barcelona ohlásila druhou posilu, stal se jí stoper Lenglet

Barcelona ohlásila druhou posilu, stal se jí stoper Lenglet © sport.es - Clément Lenglet

3

Líbilo se

12.07. - Vedení Barcelony ohlásilo druhou posilu pro nadcházející sezónu. Po záložníkovi Arthurovi rozšíří řady katalánského velkoklubu Francouz Clement Lenglet ze Sevilly. Barca za tohoto 23letého hráče zaplatí celou výkupní klauzuli, která činí 35 milionů eur. Francouzský fotbalista podepíše na Camp Nou kontrakt do roku 2023.

Barcelona podle očekávání oznámila druhou posilu pro nadcházející sezónu. Ze Sevilly získala francouzského stopera Clementa Lengleta. Jelikož andaluský klub odmítl hráče, jemuž nabízel novou smlouvu, uvolnit a jednat o jeho odchodu, bylo vedení azulgranas nuceno zaplatit celou výkupní klauzuli, která figurovala v kontraktu.

Přesněji řečeno dnes hráč, prostřednictvím svých agentů, složil v sídle vedení španělské La Ligy LFP 35,9 milionů eur a po splnění tohoto kroku se stal oficiálně hráčem Barcelony.

Ta má momentálně ve svých řadách hned pět středních obránců. Vedle Piquého a Umtitiho, kteří na základě minulé sezóny vstupují do té nové jako top dvojice, jsou trenérovi Valverdemu k dispozici také Vermaelen a Yerry Mina. Vše ale nasvědčuje tomu, že z klubu odejde posledně jmenovaný kolumbijský zadák, jehož Barca buď pošle na hostování, nebo ho prodá.

Clement Lenglet hrál v seniorské kategorii pouze za francouzské Nancy, z něhož v lednu 2017 přestupoval do Sevilly za 5 milionů eur. Na Sánchez-Pizjuán stihl spolehlivý zadák odehrát 52 utkání, v nichž vstřelil tři branky.

Lenglet v Barceloně podepíše smlouvu do roku 2023 s výstupní klauzulí ve výši 300 milionů eur. Stal se tak dalším hráčem, jehož Barcelona koupila ze Sevilly. Za posledních deset let azulgranas zaplatili andaluskému klubu za posily 117 milionů eur. Na Camp Nou před ním přesídlili Dani Alves, Keita, Adriano a Aleix Vidal.

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Nebude tam nějak přestoperováno?

NoIscoNoDisco
cukr - 12.07. Odpovědět

To je kvůli takovým zápasům jako s AS. Když budem mít rozehraný první zápas, tak pak ten druhý zaparkujem autobus Smajlík 3 Smajlík 3

cukr
Reklama
Reklama
Nejnovější články