Zpět na » Primera Division » Další legenda odchází do Japonska. Fernando Torres podepsal týmu Sagan Tosu

Primera Division - Další legenda odchází do Japonska. Fernando Torres podepsal týmu Sagan Tosu

Další legenda odchází do Japonska. Fernando Torres podepsal týmu Sagan Tosu © marca.com - Fernando Torres

0

Líbilo se

10.07. - Španělskou ligu opouští další legenda. A také zamíří do exotického Japonska. Poté, co si před pár týdny za své budoucí působiště vybral Vissel Kobe barcelonský Andrés Iniesta, vyráží daleko na východ i miláček fanoušků Atlética Madrid Fernando Torres. Ten bude oblékat dres klubu Sagan Tosu.

Fernando Torres už několik týdnů věděl, že jeho druhé období v madridském Atléticu dospělo do svého konce. Nebyla mu nabídnuta nová smlouva, končit v profesionální kariéře ještě nechtěl a tak se rozmýšlel kam povedou jeho další kroky. Nakonec se přiklonil k variantě japonské, byť se nabízely nabídky z Číny, USA, či Kataru.

Ode dneška je novým hráčem Sagan Tosu, s nímž podepsal smlouvu na rok a půl, která může být případně prodloužena až do konce roku 2020, jelikož japonská liga se hraje systémem jaro-pozim.

„Chtěl jsem si užívat své poslední dny v Atléticu a mít čas přemýšlet nad tím, co bude nejlepší pro mě a mou rodinu. Bylo to velmi uvážené rozhodnutí. Měl jsem spoustu nabídek, ze všech kontinentů. Evropu jsme vyloučili, protože to nejlepší finále už jsem si tu prožil. Vybral jsem to nejlepší rozhodnutí pro všechny,“ řekl 34letý Torres.

„Je to čest získat do týmu Fernanda Torrese. Sagan Tosu je klub, který tvrdě pracuje a neustále se snaží zlepšovat. Je malý, ale chce dobýt svět. Příchod Torrese nám v tom pomůže,“ uvedl prezident japonského klubu Takijara.

Torres je legendou fanoušků Atlética, za jehož první tým nastoupil již v 17 letech. Po dalších šesti sezónách přestoupil do Liverpoolu, kde strávil čtyři roky. Následně působil v Chelsea a AC Milán, aby se nakonec vrátil do svého Atlética. Nicméně od angažmá na Stamford Bridge začala jeho sláva padat směrem dolů a její pokles už se nikdy nepodařilo zastavit.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, marca.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články