Zpět na » Primera Division » Arthur již patří Barceloně. Zaplatí za něj 31 milionů eur

Primera Division - Arthur již patří Barceloně. Zaplatí za něj 31 milionů eur

Arthur již patří Barceloně. Zaplatí za něj 31 milionů eur © facebook.com - Arthur Melo

0

Líbilo se

10.07. - Jeden nečekaný přestup střídá ten, který byl avizovaný již delší dobu. Brazilce Paulinha, jenž se po roce vrací vrací do čínského Guangzhou, nahradí v kabině jeho krajan Arthur, jehož přestup byl domluven již na jaře, jen nebylo definitivní, jestli na Camp Nou přijde už v létě, nebo až v lednu roku 2019.

Vedení Barcelony včera mohlo oznámit první posilu pro letošní rok. Konečně se totiž uzavřel přestupový mumraj kolem brazilského záložníka z Gremia Arthura Mela, který na Camp Nou podepíše kontrakt do roku 2024 s výstupní klauzulí ve výši 400 milionů eur.

Ačkoliv se zpočátku spíše předpokládalo, že by se Arthur připojil k barcelonskému týmu až během lednového přestupového okna 2019 na základě dohody, kterou oba kluby podepsaly v březnu. Nicméně nakonec odchod Andrése Iniesty a zranění Carlese Aleñi jeho příchod uspíšily.

Barceloně padl 21letý záložník do oka během finále Poháru Osvoboditelů, v němž Gremio porazilo Lanús a prakticky hned po něm začali azulgranas intenzivně jednat o jeho přestupu.. S hráčem se dohodli velice rychle a na sociální sítě dokonce pronikl obrázek Arthura v dresu barcelonského klubu, což rozlítilo vedení Gremia, které v tu chvíli požadovalo po katalánském klubu zaplacení celé výkupní klauzule, jež činila 50 milionů eur.

Přestupová částka by ale nakonec měla být nižší. Podle informace z deníku Marca zaplatí Barcelona 31 milionů eur v jedné splátce a ne rozděleně, jako kompenzace za to, že Gremio Arthura uvolnilo již nyní, dalších devět milionů pak brazilský klub vyinkasuje formou bonusů.

Příchodu Arthura nahrál i zmiňovaný odchod Paulinha, neboť nová posila nemá pas občana EU a v tuto chvíli naplňuje ve Španělsku povolenou kvótu tří takových hráčů na soupisce vedle Coutinha a Yerryho Miny.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, marca.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
COKO - 10.07. Odpovědět

Tomu týpkovi věřím, to bude silná posila, tím jsem si jist Smajlík 9

COKO

snad ano, když kvůli němu odešel Paulinho, který týmu byl oporou.

Messi777
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články