Zpět na » Primera Division » Lenglet odmítl Sevillu. Chce přestoupit do Barcelony

Primera Division - Lenglet odmítl Sevillu. Chce přestoupit do Barcelony

Lenglet odmítl Sevillu. Chce přestoupit do Barcelony © as.com - Clément Lenglet

0

Líbilo se

03.07. - Přestup francouzského stopera Clémenta Lengleta ze Sevilly do Barcelony už je v podstatě hotov. Včera totiž hráč oznámil vedení andaluského klubu, že veškeré pokusy o dohodu na nové smlouvě jsou marné a že jeho jediným cílem je přestup na Camp Nou. Teď ještě zbývá doladit pakt mezi oběma kluby.

Francouzský 23letý stoper Clément Lenglet se co nevidět stane letošní první barcelonskou posilou. Se Sevillou byl domluvený na tom, že do pondělka jí dá na srozuměnou, jak se rozhodl o své budoucnosti. Na Sánchez-Pizjuánu měl platný kontrakt do roku 2021, ale Sevilla mu nabízela lepší. A samozřejmě nejen plat by byl vyšší, ale i výstupní klauzule, která momentálně činí 30 milionů eur.

Nicméně Lenglet řekl „ne“. Jeho snem je hrát za Barcelonu a sdělil tak vedení, že se do letní přípravy s týmem, která začíná dnes, nezapojí. Nyní ovšem zbývá ještě vyřešit domluvu mezi Sevillou a Barcelonou. Barcelona by se ráda dohodla na přestupu, byť by ji celá operace vyšla dráž o pár milionů. Důvodem je především možnost platit v několika splátkách. Zatímco při složení klauzule musí být suma peněz kompletní.

V prvním případě se předpokládá, že by přestupová částka mohla činit 35 milionů eur, k tomu je ale ještě třeba přičíst další tři miliony, které budou náležet Nancy jako výchovné.

Lenglet by nakonec mohl být představen jako nová posila ve čtvrtek. Nyní se ještě trenér Valverde musí rozhodnout, kterého stopera si nechá v kádru jako číslo čtyři. Jestli Yerryho Minu nebo Belgičana Vermaelena. Kouč se zatím přiklání k setrvání druhého jmenovaného.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, sport.es

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Dufam ze nebude po celu sezonu na lavicke... Smajlík 3

Petersson

k umtitimu bude dobrej, nakonec příští mistrovstí to můžou stavět jak uruguay

Benedict
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články