Zpět na » Primera Division » Ayala přestupuje do Villarrealu

Primera Division - Ayala přestupuje do Villarrealu

0

Líbilo se

09.02. - Ve středu vešlo oficiálně ve známost, že stoper Valencie a argentinské reprezentace Roberto Fabián Ayala v létě končí na stadionu Mestalla a stane se hráčem nedalekého Villarrealu. V klubu, který hraje svá domácí utkání na stadionu El Madrigal, podepíše smlouvu do léta 2010.

To, že Ayala našel společnou řeč s Villarrealem není určitě žádné překvapení, ale možná trošku překvapilo, že ji klub z El Madrigalu oficiálně zveřejnil. Již několik týdnů je totiž veřejným tajemstvím, že obě strany nalezly společnou řeč, a že Argentincova budoucnost ve Valencii končí ke dni 30.června.

Středa byla pro Ayalu bezpochyby velmi významným dnem. Mělo to původně být kvůli tomu, že za národní tým své země včera nastoupil na Saint Denis proti Francii ke 107.zápasu , čímž se stal rekordmanem, neboť žádný Argentinec nenastoupil za „albiceleste“ víckrát, než on. Nakonec však hlavní zásluhu měl Villarreal, který ukončil táhnoucí se spekulace o Ayalově budoucnosti oficiálním zveřejněním přestupu. Ayalovi končí ve Valencii smlouva 30.června 2007. Již dříve byl Ayala slovně dohodnutý s prezidentem Juanem Solerem na prodloužení tohoto kontraktu do roku 2008 za vylepšených podmínek, podle kterých by si Fabián přišel na 1,5 milionu eur za rok.

Ale příchod nového sportovního ředitele Amadea Carboniho, který povýšil ze zeleného trávníku do kanceláře celý verbální obchod zrušil, neboť Ital začal razit filozofii, že žádnému hráči nad třicet let nebude vyplácen vyšší plat, než milion eur ročně. Když se pak Ayala vrátil ze světového šampionátu, nevěřil svým uším a od té doby vládla mezi oběma stranami menší válka, která se urovnala až po stratu nové sezony. Už v srpnu prezident Villarrealu Fernando Roig předložil valencii nabídku na koupi Ayaly, neboť věděl o problémech, které se vyskytly.

Ta však byla smetena ze stolu a nyní Ayala odejde úplně zadarmo. V případě argentinského stopera, který do klubu přišel v roce 2000 z AC Milán, to však nebylo první „smlouvání o smlouvě“. V roce 2003 jeho dobré výkony nenechaly spát lanaře z Realu Madrid a přestup byl mezi Realem a hráčem dohodnut, zdálo se, že i mezi oběma kluby, Valencia však na poslední chvíli od přestupu ustoupila. Real se kolem Ayaly ometal i v létě, když u byl hráč spojován s přechodem do Villarrealu. Každopádně Villarreal získává velmi zkušeného hráče, v dubnu mu bude 34. Vždyť dokázal vyhrát argentinskou ligu s River Plate (1994), italskou s AC Milán (1999) a dvakrát španělskou s Valencií (2002 a 2004), je olympijský vítěz a už třikrát byl na mistrovství světa.

/ sport.es

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články