Zpět na » Primera Division » Co zlomilo Barcu v Levante? Kdy naposledy inkasovala „bůra“?

Primera Division - Co zlomilo Barcu v Levante? Kdy naposledy inkasovala „bůra“?

Co zlomilo Barcu v Levante? Kdy naposledy inkasovala „bůra“? © zimbio.com - Zklamaní hráči Barcelony

1

Líbilo se

14.05. - NEPŘEHLÉDNĚTE Byla kousek od vysněného rekordu. Barceloně stačilo neprohrát dva poslední zápasy, které ji zbývaly do konce soutěže, aby se zapsala mezi nesmrtelné týmy. Nikdo před ní totiž v poválečné éře španělské ligy nedokázal odehrát celou ligovou sezónu bez jediné prohry. Jenže naděje zhasla včera v Levante. A bez toho, abychom ubíraly zásluhy domácímu nadšenému týmu, připravila se o to především sama.

Katastrofální obrana

Nemusí být člověk zrovna odborník na fotbal, aby měl jasno v tom, že největším problémem včerejší Barcelony byla obrana. V rámci točení se sestavou nastoupila řada, která vedle sebe nikdy nestála. Možná na tréninku. Na pravé straně Semedo, uprostřed Mina s Vermaelenem a vlevo Alba. Především kolumbijská posila ukázala, že na úroveň Barcy se bude muset ještě sakra zlepšit.

Nedůraz při prvním inkasovaném gólu, kdy Mina nechal projít nejnebezpečnějšího hráče Levante Moralese, byl přímo do nebe volající. A katastrofální výkon dál šperkoval některými dalšími přehmaty. Stejně jako Semedo. Zápas, na který by měl co nejrychleji zapomenout. Útok sice podporoval, ale už se tak nějak nestačil vracet zpět k plnění obranných povinností.

Zoufalý přístup...

Jenže nebylo to jen o bránění. Špatně bylo skoro všechno. Dá se pochopit, že hráči zvolnili. Nicméně představa dokončit celou sezónu bez porážky se zdála lákavá. Ovšem podle včerejšího výkonu asi jen pro trenéra Valverdeho. Přístup hráčů byl mizerný.

...a nejen to

Presink byl špatný, přicházel pozdě, vzdálenosti mezi jednotlivými liniemi byly příliš velké. Levante tak mělo prostor tvořit a hrozit rozložené obraně. Přechody obrana - útok byly zoufalé. Luis Suárez, Coutinho a Dembélé jsou tři přímočaří hráči, což se nakonec obrátilo proti Barce. Útoky byly příliš rychlé, chyběla mezihra, aby se mužstvo seskupilo. Trochu včerejší duel připomínal zápasy z éry Luise Enriqueho, kdy byli Iniesta, Busquets a Rakitić ve středu pole často vynulováni a azulgranas nebyli schopni zklidnit hru.

„Manita“ po 15 letech

Barcelona už shodou okolností jednou v Levante inkasovala pět branek, jak ve Španělsku říkají „manitu“ - ručičku, s pěti vztyčenými prsty. V roce 1964 zde podlehla 1:5. To už je ale hodně dávno. Nicméně v zapomnění už upadla i poslední novodobá nadílka pro Barcelonu, kdy inkasovala potupného „bůra“. To bylo ještě za časů trenéra Rijkaarda, v roce 2003 ji pět branek uštědřila Málaga.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Vítejte na nejlepší webové stránky sex seznamka http://Sweetsex.top

Insinatti
pure2 - 14.05. Odpovědět

Uz maju dovolenku chlapci

pure2
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články