Zpět na » Primera Division » 5 věcí, na nichž by měl Real Madrid před finále Ligy mistrů zapracovat

Primera Division - 5 věcí, na nichž by měl Real Madrid před finále Ligy mistrů zapracovat

5 věcí, na nichž by měl Real Madrid před finále Ligy mistrů zapracovat © elpais.com - Cristiano Ronaldo

4

03.05. - NEPŘEHLÉDNĚTE Real Madrid je ve finále Ligy mistrů. Sen o 13. trofeji, rekordní třetí v řadě, je čím dál tím reálnější. Nicméně ačkoliv se zdá být vysněný pohár velmi blízko, nebylo by dobré se nechat unést euforií. Předchozí duely s Bayernem a Juventusem ukázaly, že by Bílý balet měl zapracovat na minimálně pěti aspektech, které by ho mohly připravit o triumf proti Liverpoolu.

Ztráta kontroly nad zápasem

Bayern měl v Madridu 60procentní držení míče, v Mnichově byl scénář v podstatě stejný. 55,6 procent v první půli, ve druhé dokonce 64,9. Kroos ani Modrić nebyli schopni společně držet míč a museli se spokojit pouze s dílčími okamžiky, kdy jim Bayern balón přenechal. Pravda, i tak dokázal Benzema vstřelit branku, která pomohla Realu k postupu. Každopádně zlepšit kontrolu nad utkání se zdá být klíčové.

Špatná koncentrace v úvodu

Brzký gól, který inkasovala Barcelona v Římě a spustil tak zázračný obrat asi dostatečně nevaroval Bílý balet před čtvrtfinálovou odvetou s Juventusem. Trvalo pouhé dvě minuty než inkasoval. A aby toho nebylo dost, stejný prohřešek zopakoval i v úterý s Bayernem. Stačily tři minuty, aby Kimmich otevřel skóre. Takové polevení v začátku zápasu by mohlo být pro Real v Kyjevě tragické.

Probudit Cristiana

Real dokázal vyřadit Bayern aniž by se na tom gólově podílel Cristiano Ronaldo. Něco neobvyklého nejen v letošním ročníku, ale i těch předchozích. V loňském čtvrtfinále byl proti Bayernu právě on největší zbraní, když z šesti gólů dal sám pět. V prvním zápase nebyl příliš zapojený do hry ani neměl šance. Na Bernabéu sice pracoval pro tým i v defenzivě, ale před brankou měl jen pár pokusů. Ten nejlepší, který by znamenal vedení 3:1, poslal mezi diváky. Před Kyjevem je proto potřeba probudit Ronalda, který už dal 15 gólů v ročníku.

Prostupná obrana

Mnozí budou argumentovat tím, že v odvetě na Bernabéu scházel v sestavě klíčový muž Casemiro. Jenže i v Mnichově a v odvetě proti Juve, kdy Brazilec na trávníku nechyběl, si soupeř proti Realu vytvářel až nezvykle velké množství šancí. V úterním duelu vznikla velká díra mezi obrannou a středovou linií, kterou opanoval James odkud posílal kolmé pasy, díky nimž se Bayern neustále ocital v bezprostřední blízkosti Navase. Herní styl, hodně přímočarý, je jednou z největších zbraní i u Liverpoolu.

Krok zpět za příznivého stavu

Je to přirozené, že tým, který potřebuje otočit výsledek, se vrhne před šestnáctku soupeře. Ovšem Real to Bayernu a Juventusu až příliš usnadnil. Blancos, vědomi si své silné stránky v podobě rychlých protiútoků, se až příliš zatáhli před svoje pokutové území, čímž dovolili Němcům a Italům vytváření množství šancí a nakonec i gólů ve své síti.