Zpět na » Primera Division » Ronaldův gól přišel pozdě, Real stihl s Bilbaem jenom vyrovnat

Primera Division - Ronaldův gól přišel pozdě, Real stihl s Bilbaem jenom vyrovnat

Ronaldův gól přišel pozdě, Real stihl s Bilbaem jenom vyrovnat © mundodeportivo.com - Cristiano Ronaldo

1

18.04. - REVIEW Jenom bod bral madridský Real v domácím klání s Athleticem Bilbao. Bílý balet v podstatě celý zápas prohrával, neboť hosté se dostali do vedení již po čtvrthodině hry díky povedenému lobu Iňakiho Williamse. Obhájce titulu sice měl v dalším průběhu zápasu hodně gólových příležitostí, ale proměnil jenom jedinou, kdy v 87. minutě Ronaldo tečoval střelu Modriće. Na víc už nezbyl čas.

Real Madrid 1:1 Athletic Bilbao

Góly: 87. Ronaldo - 14. Williams

Real Madrid: Navas - Carvajal, Ramos, Varane, Nacho - Asensio (69. Isco), Modrić, Kroos, L. Vázquez - Benzema (69. Bale), Ronaldo

Athletic: Kepa - De Marcos, Inigo, Nunez, Balenziaga - Iturraspe, San José - Cordóba (70. Muniain), R. García, Lekue (79. Susaeta) - Williams (85. Aduriz)

Další ztrátu na domácí půdě si připsal stále ještě úřadující španělský šampion Real Madrid. Přestože měl během zápasu k dispozici hodně gólových možností, ujala se až ta tři minuty před koncem řádné hrací doby, kdy střelu Modriće tečoval na cestě do brány dotekem Cristiano Ronaldo.

Ten měl mimořádně nabito především v prvním poločase, během nějž vyslal na Kepu pět pokusů. Ten nejlepší skončil už v 9. minutě po centru Carvajala na břevně hostujícího gólmana. Další buď Kepa kryl, nebo se mezi tři tyče nevešly. To hosté moc šancí v útoku neměli. Tu ze sedmé minuty ještě zmařili, San José z úhlu měl malou pravděpodobnost, že by zaskočil Navase.

Ovšem ve 14. minutě už jásali. Córdoba kolmou přihrávkou vyslal dopředu Williamse, který si počínal jak zkušený mazák a lehce přeloboval vybíhajícího kostarického brankáře - 0:1. Vzhledem k tomu, že se poté Athletic stáhl před svoji branku a přenechal iniciativu domácím, se čekalo, že Real gólově co nevidět udeří. Ovšem snaha Asensia, Marcela, Benzemy či Carvajala byla marná.

Druhý poločas sice nabídl podobné rozložení sil na trávníku, Real by stále dominantní na míči, ale hosté zlepšili bránění a nedopřávali tolik příležitostí domácím jako v první části.

V 57. minutě pálil zpoza vápna Modrić, v 61. se Ronaldo marně dožadoval penalty, aby v 68. střílel z dobré pozice jen doprostřed brány do připraveného Kepy. Okamžitě po příchodu na trávník pak v 70. minutě střídající Isco vypálil těsně nad břevno.

Jenže největší příležitost nakonec měli paradoxně hosté, když v 64. minutě od pravé postranní čáry odcentroval De Marcos, Córdoba střelou trefil bránícího Carvajala a od něj míč doputoval k Raúlovi Garcíovi, jenž ho následně napálil do břevna.

Ale aby bylo zčásti učiněno spravedlnosti za dost, dočkali se Madridští tři minuty před koncem alespoň vyrovnání. Luka Modrić napřáhl ke střele a před brankou jeho projektil jako v hokeji tečoval Ronaldo. Svým 23. ligovým gólem vyrovnal na 1:1.

Aktuálně Real na třetím místě ztrácí na vedoucí Barcelonu patnáct bodů. Stejný počet je jich ještě ve hře.