Zpět na » Primera Division » Po výprasku se v Barceloně hledají viníci. Jeden má už namále

Primera Division - Po výprasku se v Barceloně hledají viníci. Jeden má už namále

Po výprasku se v Barceloně hledají viníci. Jeden má už namále © elpais.com - Kdo je viníkem barcelonského vyřazení?

5

Líbilo se

13.04. - NEPŘEHLÉDNĚTE Překvapivé vyřazení Barcelony ve čtvrtfinále Ligy mistrů s AS Řím odhalilo některé nedostatky týmu, jež byly velmi šikovně zamaskovány dobrými výsledky z posledních měsíců. Je jich více, ale jedním z hlavních je zejména absence posil, které by se usadily v posledních sezónách v základní sestavě. A že z barcelonské pokladny odletělo za tímto účelem peněz...

Sportovní ředitel Barcelony Robert Fernández je znovu na paškálu. Podle kuloárních zdrojů je v ohrožení jeho pokračování ve funkci. V červnu mu totiž končí smlouva a nikdo nemá jasno, jestli dostane nabídkou na její prodloužení. Technický sekretář přišel do barcelonského klubu v roce 2015, těsně poté, co mužstvo naposledy triumfovalo v Lize mistrů, když tehdy porazilo turínský Juventus 3:1.

Jeho hlavní misí bylo především zajistit pokračování tohoto týmu, který na základě odchodů Xaviho, Puyola, Alvese nebo Pedra potřeboval značnou renovaci. Dostal k dispozici veškeré prostředky, během dvou let klub proinvestoval 446 milionů. Ovšem výsledek je tragický.

Důkazem je, že v posledním zápase v Římě nastoupily v úvodní jedenáctce pouze dvě posily, za které se takový ranec peněz utratil - Semedo a Umtiti. U prvního z nich je navíc přítomnost v sestavě dost omezena a druhý v posledním měsíci zaznamenal nečekaný herní propad.

Během první sezóny chtěl Robert Fernández přivést mladé hráče s potenciálem do budoucna. Na Camp Nou zavítali Umtiti, Digne, Denis Suárez, Alcácer a André Gomes. Některé z těchto posil byly překvapivé a jejich příspěvek pro mužstvo minimální. Pouze Umtiti už naznačoval, že by se mohl stát pevným hráčem základu. Zbytek prakticky nic. Ani André Gomes, jemuž dával Enrique nespočet příležitostí. Toho nakonec diváci vypískali.

Prezident Bartomeu nebyl se situací spokojen. Vůbec. Před začátkem loňského letního přestupového okna dokonce stanovil Pepa Seguru jako nadřízeného Robertu Fernándezovi. To pro něj nebylo dobré vysvědčení, navíc před oknem, během nějž bylo potřeba přivést další posily. A to si v tu chvíli ještě nikdo nedovedl představit, že se vše zkomplikuje odchodem Neymara.

Ten samozřejmě překopal veškeré plány vedení. A technický úsek na to nedokázal reagovat. Zaplatil majlant za Dembélého, který v letošní sezóně týmu nepomohl v ničem a ztroskotal ve snaze koupit druhou velkou posilu po odchodu Neymara. Nedorazil ani Verratti, ani Coutinho nebo Di María. A ještě horší bylo to, že se nedokázala Barca zbavit přebytečných hráčů jako Gomese nebo Turana.

V součtu s letním a zimním přestupovým termínem utratili azulgranas 323,8 milionů za Deulofeua, Semeda, Minu, Paulinha a Dembélého, kteří se nebyli schopni prosadit do základní sestavy. Ta nastupuje v podstatě ve stejném složení jako před dvěma lety a silně závisí na výkonech Messiho.

Z toho důvodu má Robert Fernández znovu namále. Nemilá situace, kdy měl Bartomeu v létě v plánu jeho odvolání, se zdála být urovnána. Existovala šance na triumf v Lize mistrů, mužstvo fungovalo a dvě posily Paulinho a Umtiti předváděli excelentní výkony. Bartomeu tedy odložil rozhodnutí až na konec sezóny. Jenže nyní by už měl konat. Už se začíná plánovat ročník nadcházející a ten by už měl mít zřejmě na starosti někdo jiný.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, marca.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

a třeba takový Palulinho hraje moc dobře s týmu zažídil nejeden bod v La lize a né každý hráč co příjde musí být do základu...občas se koupí hráč na lávku. I když né vždy se povede nákup i když vypadá na první pohled dobře viz jak popasal NoIscoNoDisco

Messi777

Dost debilní článek..dost zaujatý. Semedo se už postupně zapracovává do základu jako kdysi třeba Umtiti. Mina je u Barcy chviličku. A Dembélé byl dlouho zraněný.. to se stává viz třeba i teď dlouhodobé zranění Neymara. A je dost mladý, tak chvíli bude trvat než se stane oporou a když hraje tak svým pohybem a nahrávkami je rozhodně přínosem.

Messi777

Double se taky počítá i když ta lm zamrzí, ale nedělal bych z toho tragédii.

MESSIFCB

S odchodem Fernandeze souhlasím. Nákupy průměrných hráčů místo dávání šance odchovancum jsem kritizoval vždy. Ale jsem celkem optimista, když vidím jak se chytil Coutinho a jak se pozvolna rozehrává Dembele

FotbalFan

Otázkou potom je, kdo je průměrnej hráč. Myslim si, že my od PC to asi nezhodnotíme tak jako skauti a příslušnej management. André Gomes ve Valencii i repre šlapal jak hodinky. Alcácer to samý. Deulofeu chytil v AC formu. Jako krok vedle to byl, ale můžeme to říct až s odstupem času. Casemiro byl taky na švestku na začátku. Hostovačka v Portu a je z něj nejlepší DMko na světě Smajlík 2

NoIscoNoDisco

No na Kanteho při vší úctě nemá;-) Jako bojovný Casemiro je, ale něco mi na něm nesedí (a nemyslím teď dres Madridu:-)

FotbalFan

Casemiro je simulant. Síce je srdcom Madridista, ale to je tak všetko.

LukaModric

A dyť si dělám srandu.

NoIscoNoDisco
COKO - 13.04. Odpovědět

Alena na plac! Pokud po střídání středního záložníka má nastoupit Gomes, tak to raději Alenu, který je jistota do budoucna. A nakup Digneho byl možná taky zbytečny, když tam má Barca Cucurellu. Je pravda, že je to až moc závislé na Messim a převážně on vše vymýšlí, nicméně teď v tom je i Coutinho, takže to tak hrozné nebude. Barca není letos špatná, jen to v te LM prostě nevyšlo, sebeuspokojení a na hovno takika a formace.

COKO
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články