Zpět na » Primera Division » Star Dance Messi, Bilbao uchránily tyče od debaklu a Barcu dělí od titulu pět výher. To nej ze zápasu Barcelona – Athletic

Primera Division - Star Dance Messi, Bilbao uchránily tyče od debaklu a Barcu dělí od titulu pět výher. To nej ze zápasu Barcelona – Athletic

Star Dance Messi, Bilbao uchránily tyče od debaklu a Barcu dělí od titulu pět výher. To nej ze zápasu Barcelona – Athletic © as.com - Leo Messi

2

19.03. - NEPŘEHLÉDNĚTE Barcelona včera rozhodla o zisku třech bodů do ligové tabulky už za třicet minut. Dala dva góly odevzdanému Athleticu Bilbao a ve druhém poločase už mohla šetřit síly před nadcházejícím náročným programem. Velmi dobrý výkon opět podal Leo Messi, který vstřelil už 25. ligový gól sezóny.

Tanečník Messi

Leo Messi si poslední dny vysloveně užívá. Minulý týden se mu narodil třetí syn Ciro, ve středu zničil v osmifinále Ligy mistrů Chelsea a včera předvedl v prvním poločase další exhibici. Po půlhodině hry přidal gólovou pojistku pod výhru nad Athleticem Bilbao. V šestém zápase po sobě skóroval. Mnohé nicméně zaskočilo, jak svoji branku oslavil. Netradičně se totiž začal vlnit jako tanečník. Že by nový rituál barcelonské hvězdy?

la liga #messi GIF by beIN SPORTS

Tyče, tyče, zase tyče

Pokud si na smůlu s tyčemi v dvojzápase s Barcelonou stěžovala Chelsea, když během 180 minut hned čtyřikrát rozezvučela brankovou konstrukci, pak Katalánci se stejnou smůlou bojují celou sezónu. Včera totiž bílý klandr dvakrát napálil Coutinho a pak ještě jednou Paulinho. Statistici už registrují 38 zásahů. Ne do černého, ale do bílého.

Mizerný Athletic

Právě tyče a některé zákroky brankáře Kepy, kterého měl v zimě už v podstatě koupeného Real Madrid, zabránily tomu, aby si Athletic Bilbao odvezl z Camp Nou pořádnou nálož. Je to až zarážející, jak se mužstvo po odchodu trenéra Valverdeho, který s ním loni skončil na sedmé pozici, propadlo. Výsledkově i herně. Kouč Ziganda s v podstatě stejným kádrem (v zimě pouze odešel Laporte do City) živoří kolem 13. pozice, pohárové ambice jsou dávno na San Mamés zapomenuty. Včera v Barceloně v první půli Athletic směrem dopředu prakticky neexistoval. Až když azulgranas ve druhé půli ubrali, dostali se hosté ke slovu. Ale ani tak to žádná sláva nebyla.

Bez Busquetse? Bez Suáreze? Žádný problém

Zpráva, že kvůli zranění nebude hrát Busquets a pro karetní trest ani druhý nejlepší střelec ligy Suárez, mohla před cestou do katalánské metropole baskickému týmu trochu ulevit. Jenže právě hráči, kteří na jejich postu nastoupili rozhodně nepůsobili jako nějaká druhořadá náhrada. Ba naopak. Ivan Rakitić už se stává pomalu stejným obojživelníkem jako Sergi Roberto. Dokáže zahrát na podhrotu, na kraji zálohy, ale také na pozici štítu. A dělá to výborně. Suárezovo místo zaujal Paco Alcácer. Trvalo mu osm minut, než se střelecky prosadil. Poprvé v letošním roce, gólovou radost si vychutnával v lize po dlouhých čtyřech měsících.

Titul na dosah, rekord v neporazitelnosti také

Barcelona dalším tříbodovým ziskem udělala velký krok k ligovému titulu. A pomohlo jí k tomu i druhé Atlético. To prohrálo ve Villarrealu gólem v poslední minutě 1:2 a nechalo si utéct lídra už na jedenáct bodů. Barceloně tak aktuálně stačí k titulu šestnáct bodů. Tedy pět výher a jedna remíza. Samozřejmě za předpokladu, že Atlético všechny zápasy vyhraje. Blízko je Barca také pokoření historického rekordu španělské ligy v neporazitelnosti, který aktuálně drží Real Sociedad. V sezónách 78-79 a 79-80 nasbíral dohromady 38 utkání bez porážky. Barcelona jich má společně se sedmi z minulé sezóny na kontě již 36.