Zpět na » Primera Division » Barcelona první poločas úřadovala, druhý odpočívala

Primera Division - Barcelona první poločas úřadovala, druhý odpočívala

Barcelona první poločas úřadovala, druhý odpočívala © marca.com - Leo Messi

0

18.03. - REVIEW Ani ve 29. kole nenašel vedoucí celek španělské ligy z Barcelony přemožitele. Azulgranas doma na Camp Nou porazili Athletic Bilbao bez větších potíží 2:0. Oba góly padly do půl hodiny od úvodního hvizdu. nejprve se trefil Alcácer, pak po 25. v této sezóně i Messi. Ve druhém poločase pak už lídr Primera División šetřil síly a hlídal náskok.

FC Barcelona 2:0 Athletic Bilbao

Góly: 8. Alcácer, 30. Messi

Barcelona: Ter Stegen - Sergi Roberto, Alba, Piqué, Umtiti - Rakitic, Paulinho, Coutinho (85. André Gomes)- Messi, Dembélé (64. Iniesta), Alcácer (74. Aleix Vidal)

Athletic: Kepa - Saborit, I.Martínez, Núñez, De Marcos - Beñat (46. Iturraspe), San José - I.Lekue, Raúl García, Susaeta (63. Williams) - Sabin Merino (71. Aduriz)

Kdo musel sledování zápasu mezi Barcelonou a Athleticem Bilbao přerušit po prvním poločase, itovat nemusel. Ten, kdo naopak přišel k televizní obrazovce až po poločasové přestávce, musel zívat nudou. Tak odlišné byly dvě pětačtyřicetiminutovky fotbalového dění na Camp Nou.

Veškerý ofenzivní arsenál si Barcelona schovala do první části zápasu. Dala dva góly, ale klidně mohla jít do kabin s vedením 5:0 a nikdo by se divit nemohl. Kromě úspěšných tref Alcácera z osmé minuty, při níž pravděpodobně centroval Jordi Alba z ofsajdového postavení a Messiho ze 30. minuty zpoza vápna, totiž domácí nastřelili ještě tři tyčky.

Dvakrát se zkontaktoval s brankovou konstrukcí Coutinho, ve 14. a 35. minutě, dvě minuty před přestávkou pak ještě blahořečil Kepa dobře postaveným tyčkám po ráně jiného Brazilce - Paulinha.

Jinak nejlepší střelec španělské ligy Leo Messi v prvním poločase kromě vstřelené branky disponoval dalšími minimálně třemi příležitostmi a pokračoval tak ve své show, kterou fanouškům předváděl ve středu proti londýnské Chelsea.

Ovšem druhý poločas už byl, stejně jako mnohokrát v této sezóně, pouze kvůli splnění regulí. Barcelona notně zvedla plyn z plynového pedálu. Athletic se tak hned po v úvodních minutách dostal do zakončení. Lekue ani Sabin Merino ale nemířili přesně. V dobré příležitosti se ocitl čtvrt hodiny před koncem také Aduriz, ale snížení stavu nepřišlo. Sečteno a podtrženo, letošní Athletic příliš barcelonského lídra nepotrápil. Ter Stegen byl prakticky bez práce...

Další výsledky 29. kola

Betis - Espanyol 3:0 (34. Junior, 56. Boudebouz, 69. Francis)
Leganés - Sevilla 2:1 (41. Bustinza, 69. Eraso - 90. Layún)
Real Sociedad - Getafe 1:2 (23. Willian José - 45. Djené, 51. Ángel)
Valencia - Alavés 3:1 (19. Rodrigo, 34. Zaza, 54. Laguardia vlastní - 49. Sobrino)
Deportivo - Las Palmas 1:1 (22. Albentosa - 4. Halilović)
Levante - Eibar 2:1 (25. Roger, 64. Boateng - 63. Charles)