Zpět na » Primera Division » Velkým poraženým zřejmě po přestupu Arthura zůstane Yerry Mina

Primera Division - Velkým poraženým zřejmě po přestupu Arthura zůstane Yerry Mina

Velkým poraženým zřejmě po přestupu Arthura zůstane Yerry Mina © FotbalPortal.cz - Arthur svým příchodem ovlivní další budoucnost Miny

3

Líbilo se

14.03. - Barcelona v uplynulých dnech uzavřela dohodu, podle níž má v létě předkupní právo na záložníka Arthura z brazilského klubu Gremio Porto Alegre. Za 30 milionů eur přijde velmi talentovaný středopolař. Ovšem jeho transfer s sebou nese i negativní stránky. Jakožto hráč ze země mimo EU rozšíří počet takových hráčů v kabině azulgranas na čtyři, přičemž povolená kvóta pro soupisku 25 hráčů je ve Španělsku limitována číslem tři.

Paulinho, Coutinho a Yerry Mina. To jsou aktuálně tři hráči, kteří na barcelonské soupisce nemají pas občana Evropské unie. Podle regulí španělského svazu je to maximální počet, který smí mužstvo v soutěžním ročníku na 25členném seznamu mít. Pokud by koupilo dalšího hráče ze země mimo EU, musí jednoho z hráčů ze soupisky vyškrtnout.

A takovou situaci v nejbližší době bude muset řešit i Barcelona. V létě (zřejmě v létě) totiž do kádru přijde Brazilec Arthur, který rovněž pas obyvatele EU nemá. Byť španělská média ujišťovala, že v době příchodu nové posily už bude mít Coutinho, který Barcu posílil v lednu, španělský pas, je realita je trochu jiná.

Coutinho přes svoji manželku, která už španělský pas vlastní, nedostane občanství dříve než v roce 2019. Takže to v praxi znamená, že i kdyby přišel Arthur do klubu až v lednu, stejně bude jeden hráč v kádru nadbytečný. A vzhledem k tomu, že Coutinho i Paulinho jsou pro trenéra Valverdeho nepostradatelní, zůstává Černý Petr v ruce Kolumbijce Yerryho Miny.

Hráče, který přišel narychlo v lednu. Jeho transfer byl původně plánován až na léto, jenže zranění Umtitiho a náhlý odchod Mascherana do Číny urychlil celý sled událostí. Skutečnost je ale taková, že Yerry Mina prakticky nehraje. Od svého příchodu nastoupil všeho všudy na 90 minut v lize a sedm minut v poháru.

Minu tak s největší pravděpodobností čeká letní stěhování do jiného španělského, v horším případě evropského klubu, na hostování.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, sport.es

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
COKO - 14.03. Odpovědět

Nejsem si ted jistý věkem, ale myslím, že se nepletu. Hráči do 21 let nemusí být registrováni, takže u Arthura by to tuším nehrozilo.

COKO
F4BRE - 14.03. Odpovědět

On je ale 96 takže mu letos bude už 22

F4BRE
F4BRE - 14.03. Odpovědět

Coutinho by měl někdy v létě dostat portugalskej pas a ne španělskej ne ?

F4BRE
F4BRE - 14.03. Odpovědět

Vzhledem k tomu, že jeho žena je z Portugalska a pas může dostat po třech letech manželství si myslím, že nebude problém

F4BRE
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články