Zpět na » Primera Division » Peklo Andrého Gomese: Někdy se stydím jít na ulici

Primera Division - Peklo Andrého Gomese: Někdy se stydím jít na ulici

Peklo Andrého Gomese: Někdy se stydím jít na ulici © elperiodico.com - André Gomes

1

Líbilo se

13.03. - VIDEO Asi si to představoval úplně jinak. Jeho angažmá v Barceloně zatím připomíná spíše noční můru. Dokonce na něj pískají vlastní fanoušci. Portugalec André Gomes zatím nenaplňuje očekávání a investici, kterou do jeho přestupu v létě roku 2016 klub učinil. Hráč si toho je vědom a vnitřně tím trpí.

„Na hřišti se necítím dobře, neužívám si to, co na trávníku předvádím. Mí přátele mi na rovinu říkají, že to vypadá, jako bych měl zataženu ruční brzdu,“ svěřil se André Gomes, záložník Barcelony, který do klubu přišel před minulou sezónou z Valencie za 30 milionů eur.

„Prvních šest měsíců bylo v klidu a v pohodě. Byl to takový ten čas na aklimatizaci. Jenže pak se situace změnila. Možná není to slovo úplně výstižné, ale vrátilo se peklo, protože jsem začal cítit větší tlak. S tlakem se dokážu vypořádat dobře. Ale ne s tím tlakem, který na sebe vytvářím já sám. Jsem až příliš sebekritický, perfekcionista, netoleruji, abych se někdy zmýlil. Je to něco na čem pracuji, aby se to zlepšilo,“ tvrdí portugalský reprezentant.

„Při tréninku jsem hodně v klidu. Samozřejmě jsou dny, kdy si tolik nevěřím, protože vím, že jsem se trápil, především když mám v paměti negativní vzpomínky na zápas. Je to ale v zápasech, kdy nedávám všechno, co bych měl, protože pocity, které mám na trávníku, jsou špatné. Škodí mi, když hodně přemýšlím nad špatnými věcmi. Byť mě spoluhráči podporují, nejde mi to, jak by oni chtěli.“

Při odchodu ze stadionu je často frustrovaný a musí se hodně hlídat, aby v tu chvíli nikomu neublížil. „Nedovolím si ze sebe uvolnit tu frustraci. S nikým proto nemluvím, nechci nikomu ublížit. Vypadá to, jako bych byl zahanbený, stydlivý. Už se mi to stalo víckrát, že jsem raději ani nechtěl jít z domu. Mám na mysli ten pocit, že na vás budou lidi koukat, mít strach na ulici kvůli ostudě.“

Nicméně trenér Valverde hráči nabízí další a další šanci setřást ze sebe toto prokletí. Nastoupil do 25 zápasů, 13 v lize, 6 v Lize mistrů. Ovšem jeho produktivita je žalostná. Byť nemá principiálně nést ofenzivní tíhu mužstva, nula gólů a jedna gólová nahrávka je hodně slabá vizitka.

Malá ukázka toho, čeho byl dříve schopen André Gomes:

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
COKO - 13.03. Odpovědět

Je mi ho líto, fanoušci na něj pískají při kontaktu s míčem a je "nenáviděný", sám mám úlevu když nehraje a když nastupuje tak si říkám, že to bude peklo zase. Na Barcu nemá a měl by odejít dřív, než propásne angažmá v nějakém dobrém týmu, kde na to bude mít.

COKO

Musí to být nepříjemné a také jsem názoru, že Barca je na něj velký klub a nemá na ni. Psychika je svině, o to více, jak na tebe pomalu od první minuty domácí fanoušci pískají, to se potom zvedá a hledá ztracená sebedůvěra těžko.

Bolomsson85
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články