Zpět na » Primera Division » Barcelona oficiálně potvrdila získání opce na přestup záložníka Arthura

Primera Division - Barcelona oficiálně potvrdila získání opce na přestup záložníka Arthura

Barcelona oficiálně potvrdila získání opce na přestup záložníka Arthura © marca.com - Arthur Henrique

1

Líbilo se

11.03. - Už v průběhu týdne bylo v médiích oznámeno, že Barcelona koupí záložníka brazilského klubu Arthura za 30 milionů eur. Během dneška to oficiálně potvrdilo i vedení katalánského klubu. Nicméně zatím není úplně jasné, kdy se fotbalista připojí k týmu. Jestli až v v lednu 2019 nebo už během letní pauzy.

V oficiálním prohlášení dnes Barcelona potvrdila, že se dohodla s klubem Gremio Porto Alegre na zajištění opce na přestup brazilského záložníka Arthura Henriqueho. Jejím hráčem se stane v okamžiku, kdy azulgranas zaplatí dohodnutou částku na přestup ve výši 30 milionů eur plus bonusovou složku ve výši 9 milionů eur. K jejímu složení by mělo dojít v červenci.

Arthur se tak stává první posilou barcelonského klubu pro nadcházející sezónu 2018-19. O přestupu hráče už oba kluby jednaly poměrně dlouho, vyjednávání se často zasekla ať už na formách splátek nebo na tom, že brazilský celek nechtěl nechat svoji hvězdu odejít dříve než na konci roku 2018.

S příchodem Arthura Barceloně vyvstane jeden administrativní problém, neboť se stane již čtvrtým cizincem ze země mimo EU na týmové soupisce. Proto management horlivě pracuje na tom, aby Coutinho, který do klubu přišel v lednu z Liverpoolu, dostal před novou sezónou španělský pas. Podle zdrojů z tamních médií by k tomu mělo dojít právě v červenci.

Výdaj ve výši 30 milionů eur bude Barceloně účtován až do další sezóny a tudíž nebude ohroženo dodržení limitů stanovených normou Financial Fair Play. Jediným otazníkem tak zůstává, jestli se Arthur připojí k týmu už v létě nebo až v lednu 2019.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
heto - 11.03. Odpovědět

Ta Barcelona ty prachy asi taky sere... Nějak nám v posledních letech převzala žezlo po Realu.

heto

Jojo...taky se mi zdá. Tak snad je to na delší dobu konec nákupům. Do zálohy musí dostat šanci Alena, za nějaký ten rok treba Simons... Ale tenhle Arthur mi nepřijde špatný, naopak,i ta cena ujde

FotbalFan
Zedman - 12.03. Odpovědět

Tak ty miliony lítaly zejména po přestupu Neymara. Ač to tak nevypadá tak Barca na tom finančně není ideálně a má nejvyšší zatížení v poměru příjmů vs. platy hráčů. Real mezitím vybudoval Valdebebas a rekonstrukce stadionu začne po sezóně. Kdežto o špatném stavu La Masie už se hovoří dlouho a rekonstrukce nikde, o stadionu nemluvě. Pokud jde o prachy tak Pérez ví přesně co dělá Smajlík 7

Zedman
COKO - 11.03. Odpovědět

Alena musí dostat šance, to samé i mladý Busquets není špatný. Ale pokud si Barca nechá Alenu pláchnout jako Thiaga tak to budu dost nasraný. Simons má ještě čas tak dvě, tři sezony a u toho věřím, že to bude budoucí star Barcy. Dost se mi ještě líbí Cucurella ale u toho nevím, když je tam ještě Digne, ale je to další dost nadějný hráč jako byl Grimaldo.

COKO
heto - 11.03. Odpovědět

Tak tohle je ještě (zřejmě) jeden z těch rozumnějších nákupů. Ale spíš sem to myslel tak všeobecně, že v posledních pár letech z Barcelony ty sta miliony docela lítají.

heto
COKO - 11.03. Odpovědět

Tak jasně, ale zas si vem jací hráči v Barce skončili, nebo budou končit. A když porovnám Barcu s jinými týmy, tak tu lavičku už pěkně dlouho neměla tak silnou.

COKO

Cože silnou? Spíš slabou ne? Přede lety měla mnohonásobně silnější lávku než teď a i ostatní týmy mají mnohem silnější lávku než Barca. Z Barcy musí aspoň 3-4 hráči z lávky odejít a nahradit je kvalitnějšíma. (Vidal, Gomes, Vermalen- on spíš vysoký věk a už žádá perspektiva)

Messi777
COKO - 13.03. Odpovědět

Špatně napsáno a špatně pochopeno - neměla tak silnou jako ty ostatní týmy Smajlík 1

COKO
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články