Zpět na » Primera Division » Ronaldo zachránil Real od další ztráty

Primera Division - Ronaldo zachránil Real od další ztráty

Ronaldo zachránil Real od další ztráty © marca.com - Cristiano Ronaldo

1

10.03. - REVIEW Cristiano Ronaldo jako za starých časů. Dvěma góly zachránil Real Madrid v zápase proti Eibaru, který byl obhájci ligovému triumfu více než důstojným soupeřem. Na jeho trefu z prvního poločasu ještě Eibar dokázal odpovědet krátce po začátku druhé půle, ale na další gól z 85. minuty už domácí tým zareagovat nedokázal.

SD Eibar 1:2 Real Madrid

Góly: 50. Ramis - 34. a 85. Ronaldo

Eibar: Dmitrovic - Capa, Ramis (67.Oliveira), Arbilla, José Ángel - Dani García, Escalante (85. Diop), Joan Jordán - Pedro León, Inui (87. Charles) - Kike García

Real Madrid: Navas - Carvajal, Varane (27. Nacho), Ramos, Marcelo - Casemiro, Kroos (71. Benzema), Modric, Isco (71. Lucas Vázquez) - Bale, Cristiano Ronaldo

Hodně cenné tři body si odváží madridský Real ze stadionu Ipurua. Domácí Eibar totiž obhájci titulu velmi znepříjemňoval život od samého začátku. V polovině prvního poločasu byla převaha domácího týmu taková, že statistiky ukazovaly procentuální poměr držení míče 68:32 ve prospěch domácích.

Velkou příležitost ke skórování měl například ve 20. minutě Kike García, ale technickým obstřelem nevyzrál na Keylora Navase, který míč vytěsnil na rohový kop. Nebezpečná byla i akce ze 29. minuty kdy Pedro León rozehrál přímý kop a Jordan mířil mimo, ačkoliv byl úplně volný.

Hosté se vzpamatovali až na poslední čtvrthodinku prvního poločasu. Ve 33. minutě se zaskvěl proti nabíhajícímu Baleovi domácí gólman Dmitrović, jenž zmařil příležitost i Ronaldovi. Hned vzápětí ale Portugalec zaznamenal svůj první gól zápasu.

Eibar totiž chyboval v rozehrávce, Modrić okamžitě poslal vnějším nártem pas na Ronalda a ten chladnokrevně zakončil. Tentokrát Dmitrović neměl sebemenší šanci - 0:1. Do přestávky ještě zahrozil Ramos po rohu, ale hlavně znovu Ronaldo, proti němuž se vyznamenal srbský brankář zázračným zákrokem rukou. Po následném rohu pak Bale hlavičkoval těsně vedle.

Do druhé části ale vstoupil mnohem lépe Eibar. Nejprve ve 49. minutě centrovaný balón z kopačky Escalanteho mířil do brány, ale Navas skvělým zákrokem vytěsnil míč na roh. Ovšem po jeho rozehrání domácí tým vyrovnal. Ivan Ramis, zcela nekrytý v šestnáctce, neměl problém uklidit hlavou míč za brankovou čáru - 1:1.

V dalším průběhu zápasu byl aktivnější Real. Ronaldo pálil nad, Modrić křižnou střelou mířil vedle a vzápětí Dmitrović vytáhl další senzační zákrok proti portugalskému útočníkovi. Jenže příležitosti nakonec otočit zápas na svou stranu měl i Eibar. Inui zblízka hlavičkoval nad a v 80. minutě Kiko z úhlu netrefil úplně ideálně míč.

V 85. minutě ale spasil madridský Real od další bodové ztráty Ronaldo. Na počátku gólové akce na 1:2 byla znovu chyba v rozehrávce domácího týmu, přišel centr Carvajala a nechytatelná hlavička Cristiana Ronalda.