Zpět na » Primera Division » Barcelona přejela Gironu, Suárez se blýskl hattrickem

Primera Division - Barcelona přejela Gironu, Suárez se blýskl hattrickem

Barcelona přejela Gironu, Suárez se blýskl hattrickem © marca.com - Luis Suárez

1

24.02. - REVIEW Ačkoliv derby zápas s Gironou nezačal pro Barcelonu úplně nejlépe, jelikož protivník už od třetí minuty na Camp Nou vedl, nakonec se duel 25. kola stal pro azulgranas gólovou exhibicí. Lídrem kanonády byl jednoznačně Luis Suárez, který výhru 6:1 vyšperkoval třemi góly, jen o jednu trefu zůstal pozadu Messi.

FC Barcelona 6:1 Girona FC

Góly: 5., 44. a 76. Suárez, 30. a 37. Messi, 66. Coutinho - 3. Portu

Barcelona: Ter Stegen - Semedo, Piqué (64. Vermaelen), Umtiti, Alba - O. Dembèlé, Rakitić (77. S. Roberto), Busquets (69. Paulinho), Coutinho - Messi, L. Suárez

Girona FC: Bono - Ramalho, Espinosa, Juanpe - Maffeo, Pons, Granell, Aday (46. Planas) - Portu (69. Douglas Luiz), B. García (63. Aleix García) - Lozano

Jednoznačným vítězstvím skončilo historicky první klání Barcelony a Girony na stadionu Camp Nou. Ovšem začalo velmi nečekaně, neboť po váhání stopera Umtitiho se k míči dostal Portu a střelou o tyčku ho dostal do Ter Stegenovy brány a svůj tým do vedení. Jenže radost hostujícímu celku netrvala moc dlouho. Busquets vysunul Messiho, ten předal na Suáreze a bylo hotovo. Barca srovnala.

Girona hrála odvážně s vysunutou obranou a domácí toho využívali náběhy za zadní linii soupeře a divák se rozhodně nenudil. Především ten, co držel palce domácím. Ten hostující trpěl při mnoha šancích azulgarans. Především při Messiho obloučku, který na brankové čáře hasil Bernardo. Skvělý zákrok si o chvíli později připsal i Bono proti Suárezovi, nicméně ve 30. minutě inkasoval podruhé. Messi si naváděl míč do ideální pozice a když už ji našel, vypálil nechytatelnou ránu - 2:1.

Do poločasu se pak skóre měnilo ještě dvakrát. Nejprve dal druhý gól Messi, který jako kdysi Ronaldinho nechal při exekuci přímého kopu vyskočit zeď a pod ní po zemi skóroval. Na 4:1 se pak měnil stav pak po krásné akci, kterou rozjel Messi na Coutinha jenž nahrál před branku střelci Suárezovi.

Také hosté se čas od času dostali do šance, jako například Lozano v 53. minutě, ten ovšem po pasu Portua mířil jen do boční sítě. Jenže mnohem živěji bylo před Bonem. V 54. minutě jen marně koukal, jak střela Suáreze míří do tyče, pár sekund později zlikvidoval ránu Messiho, kousek od premiérové branky byl i Dembélé, ale křižná střela mladého Francouze šla těsně mimo.

Premiérově se tak (ve španělské lize) nakonec trefil Coutinho a střela byla stejně luxusní jako v nedávném deštivém zápase na Espanyolu. Tehdy skončila na tyči, tentokrát už uvnitř branky. Parádní rána. Deset minut nato dal definitivní podobu skóre Suárez. Svůj dvacátý ligový gól dal po předchozích asistencích Rakitiće a Dembélého. Vermaelen pak ještě polechtal tyč a Ter Stegen zamezil Gironě ve snížení. Barcelona tak minimálně do zítra zvýšila náskok na druhé Atlético, které hraje v Seville, na deset bodů.