Zpět na » Primera Division » Real si proti Alavésu připsal čtvrtou ligovou výhru v řadě a potvrdil tak svůj vzestup

Primera Division - Real si proti Alavésu připsal čtvrtou ligovou výhru v řadě a potvrdil tak svůj vzestup

Real si proti Alavésu připsal čtvrtou ligovou výhru v řadě a potvrdil tak svůj vzestup © dailymail.co.uk - Real porazil Alavés 4:0

2

24.02. - REVIEW Jednoznačným skóre 4:0 si poradil Real Madrid v odpoledním utkání s Deportivem Alavés. Gólově se prosadila kompletní řada BBC. Ronaldo se trefil dvakrát, Bale jednou, v závěru pak z penalty, kterou mu přenechal Ronaldo, skóroval i trápící se Benzema. Bílý balet tak potvrdil svůj vzestup posledních dnů a dokázal vyhrát čtvrtý ligový zápas za sebou. V letošní zpackané sezóně pro Real příjemná změna.

Real Madrid 4:0 Deportivo Alavés

Góly: 44. a 61. Ronaldo, 46. Bale, 89. Benzema z penalty

Real Madrid: Navas - Carvajal, Varane, Nacho, Theo - L. Vázquez, Casemiro (80. Llorente), Kovačić (73. Ceballos), Bale - Benzema, Ronaldo

Alavés: Pacheco - Alexis, Laguardia, Ely, R. Duarte - H. Pérez, Manu García (64. Medrán), D. Torres, Pedraza (64. Ibai) - Guidetti (74. Burgui), Sobrino.

Real ovládal utkání od začátku do konce a jeho výhra je naprosto zasloužená. Hostující Alavés ani na chvíli nemohl pomyslet, že by snad natáhl svoji sérii tři vyhraných zápasů za sebou, kterou před zápasem měl. Velkou příležitost měli domácí už v 18. minutě kdy se v brejkové situaci řítili na Pachecovu bránu hned čtyři borci v bílém, ale zakončující Benzema v rozhodujícím okamžiku podklouzl. Chvíli nato se zkoušel prosadit krásně nůžkami Bale, ovšem mířil jen vedle.

Nicméně postupně se začal osmělovat i hostující tým. Nejprve v dobré šanci střílel Hernán Pérez zbytečně pravačkou, byť situace přímo volala pro využití jeho levačky a nedlouho poté pak svižnou střelou prověřil Navase Guidetti. Blízko vedoucí brance pak byl i v 38. minutě Bale po chybě brankáře, ten ji ale stihl ještě napravit. Nakonec ale šel do kabin s lepší náladou přeci jen domácí tým. Po kombinaci na ose Vázquez - Benzema - Ronaldo posledně jmenovaný vypálil a jeho projektil Pacheco nechytil.

Hned po přestávce bylo na Bernabéu ještě veseleji. Benzema totiž po chybě Alexise hned ve 46. minutě přistrčil Baleovi. Jeho střelu sice Pacheco lízal rukavicemi, ale razantní pokus se i tak dostal do sítě. Dva nula. A Real jel dál. Benzema dal gól z ofsajdu, Bale orazítkoval břevno...

Gólově se ale prosadil zase až Cristiano Ronaldo. V 61. minutě mu míč posunul Vázquez a nejlepší střelec Realu si připsal do statistik další čárku. Pěknou akci v 66. minutě předvedl i Theo Hernández, který přešel přes tři soupeře a stopku mu vystavil až Pacheco. Čtvrtý gól měl na kopačce v 72. minutě po nebezpečné střele Lucas Vázquez, ale nakonec to byl až v samotném závěru Karim Benzema, jenž posunul skóre zas o jeden gól kupředu na definitivních 4:0.

Ve vápně byl faulován Gareth Bale a všichni očekávali, že se míče ujme tradiční exektuor Cristiano Ronaldo, který by tak zkompletoval hattrick. Nicméně Portugalec udělal nečekané týmové gesto a penaltu věnoval francouzskému útočníkovi, který neprožívá ideální období. Benzema ji proměnil a Real tak zaznamenal čtvrté ligové vítězství v řadě. A konečně i s čistým kontem.