Zpět na » Primera Division » Barcelona zpět na vítězné vlně, generálka na Chelsea ale nevyšla úplně ideálně

Primera Division - Barcelona zpět na vítězné vlně, generálka na Chelsea ale nevyšla úplně ideálně

Barcelona zpět na vítězné vlně, generálka na Chelsea ale nevyšla úplně ideálně © elpais.com - Luis Suárez oslavuje první gól zápasu

1

17.02. - REVIEW Po dvou nerozhodných výsledcích se Barcelona v domácí lize opět zvedla a brala tři body. Výhra v Eibaru ale nepřišla po úplně nejlepším výkonu. Spíše naopak. Domácí tým by si za předvedený výkon zasloužili mnohem větší odměnu. Pro Barcu je to před duelem osmifinále Ligy mistrů proti Chelsea varování.

SD Eibar 0:2 FC Barcelona

Gól: 16. Suárez, 88. Alba

ČK: 66. Orellana

Eibar: Dmitrovic - Rubén Peña, Ramis (46. Lombán), Arbilla, José Angel - Dani García, Pape Diop (74. Escalante), Orellana, Jordán (83. Charles), Inui - Kike García

Barcelona: Ter Stegen - Sergi Roberto (90. Semedo), Piqué, Umtiti, Jordi Alba - Busquets, Rakitic, Paulinho (74. Vidal), Iniesta (63. Coutinho) - Messi, Luis Suárez

Zcela bez bázně a hany vlétl Eibar na lídra španělské ligy. Snažil se diktovat tempo a favoritovi nedával příliš šancí kontrolovat hru. Už ve druhé minutě zahrozil José Ángel hlavičkou nad břevno. Hosté odpověděli kontrem Suáreze, který Jordi Alba zakončil střelou, jež ale byla zblokována domácí obranou. Hned vzápětí ale přišly dva velice dobré momenty domácího týmu. Orellana střílel jen těsně nad a z velkého úhlu pak Ter Stegena prověřil Kike García.

Barcelona se neudržela delší dobu na míči, nicméně díky tlaku domácího týmu vznikaly vzadu také mezery, kterých azulgranas využili. V 16. minutě Messi mezi dvěma stopery poslal míč na Suáreze, který nasadil kličku Dmitrovićovi a poslal hosty do vedení.

Po zbytek prvního poločasu se hosté k zakončení moc nedostávali. Až ve 37. minutě po dalším průniku Suáreze trefil Messi technickou střelou tyč. S brankovou konstrukcí si ale ještě předtím potykal i Orellana, velkou šanci špatnou střelou zazdil i záložník Jordán.

Druhá půle začala pokusem vedle v podání Suáreze po dalším rychlém brejku, na druhé straně mohl přidat ke svým minulým zásahům do sítě Barcelony Japonec Inui, jenže ten v ideální pozici při střele podklouzl a netrefil branku. Ostatně asijský útočník měl v poslední desetiminutovce další dvě šance, ale smůla ho provázela i v těchto případech.

To už hrál Eibar v deseti, v 66. minutě totiž viděl druhou žlutou kartu Fabiano Orellana a domácím hodně ztížil cestu alespoň za jedním bodem.

V závěru už se hrálo vabank a Barceloně se otevíraly cestě k brance Srba Dmitroviće. Tak jako v 85. minutě, kdy Messi vyslal do sóla Aleixe Vidala, ten ale tváří v tvář neuspěl. Druhý gól pak přišel po centru Coutinha, jenž vrátil Vidal na Messiho před branku. Ten ještě na Dmitroviće nevyzrál, ale dorážející Alba už ano.