Zpět na » Primera Division » Iniesta zvažuje odchod do Číny. Nabídka, kterou dostal, stojí skutečně za to

Primera Division - Iniesta zvažuje odchod do Číny. Nabídka, kterou dostal, stojí skutečně za to

Iniesta zvažuje odchod do Číny. Nabídka, kterou dostal, stojí skutečně za to © beinsport.com - Andrés Iniesta

0

Líbilo se

17.02. - Může se z toho stát bombastický přestup letošního léta. Klíčový hráč barcelonské sestavy Andrés Iniesta, který nedávno podepsal na Camp Nou doživotní kontrakt, má totiž na stole velmi, ale opravdu velmi lukrativní nabídku na přestup do klubu čínské Superligy Tianjin Quanjian. Přijme ji?


Podle španělského deníku Sport začaly první kontakty mezi Iniestovými zástupci a čínským klubem Tianjin Quanjian již na konci prosince. Nabídka byla hodně lákavá - 35 milionů eur čistého na sezónu. A první schůzka se uskutečnila počátkem ledna. Sice to bylo jen informativní setkání, ale Iniesta už na něm dal jasně najevo, že v žádném případě neodejde v rozehrané sezóně. Na té druhé už Tianjin nastínil částku, kterou by střelci vítězného gólu z finále MS v roce 2010 byl ochoten platit.

Iniesta dobře ví, že takhle lukrativní nabídku nikde jinde nedostane. A má velké pochybnosti. Byť ohlásil, že jeho konec v Barceloně může přijít po kterékoliv sezóně, pořád se cítí potřebným hráčem. Zvláště letos, kdy na něj trenér Valverde sází a ani příchod Coutinha nezměnil jeho neochvějnou pozici na levé vnitřní straně záložní řady.

Iniesta před pár měsíci podepsal jedinečnou doživotní smlouvu s barcelonským klubem, v níž má naprostou volnost si rozhodnout, v kterém okamžiku působení v prvním týmu ukončí. Stejně tak by mu ani vedení nebránilo v odchodu na angažmá, jaké se mu rýsuje v Číně. Ostatně jako před dvěma lety umožnilo jiné ikoně azulgranas Xavimu Hernándezovi, který se rozhodl nasměrovat další působení do katarského klubu Al Sadd.

Titulní stránka deníku Sport

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, thesun.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
dalko - 17.02. Odpovědět

Mohol by ist a barce aspon nejaku dvacku za prestup zarobit. A vratit sa moze hocikedy

dalko

Přeji mu to, pro Barcu už udělal vše. Proč si nejít na stará kolena vydělat? Snad se rozloučí treblem.

OVKlobasa
heto - 18.02. Odpovědět

Jojo, protože do teďka sbíral drobný... Smajlík 2

heto

Snad ukončí kariéru v barce.

MESSIFCB
FCBzUSA - 17.02. Odpovědět

Doufam že jinam nepujde

FCBzUSA
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články