Zpět na » Primera Division » Barcelona má do finále poháru blíž než Valencia. Výhru ji zařídil Suárez

Primera Division - Barcelona má do finále poháru blíž než Valencia. Výhru ji zařídil Suárez

Barcelona má do finále poháru blíž než Valencia. Výhru ji zařídil Suárez © sport.es - Luis Suárez

1

01.02. - REVIEW Jediný gól stačil Barceloně k domácí výhře v prvním zápase semifinále Copa del Rey nad Valencií. Jeho autorem byl v 67. mintě utkání Luis Suárez. Díky jeho gólové hlavičce má obhájce trofeje do finále blíže, nicméně vzhledem k těsnému výsledku bude odveta, která se hraje příští čtvrtek na Mestalle, hodně zajímavá.

FC Barcelona 1:0 Valencia CF

Gól: 67. L. Suárez

FC Barcelona: Cillessen - S. Roberto, Piqué, Umtiti, Alba - Vidal (58. Coutinho), Rakitič (68. Paulinho), Busquets, Iniesta (72. Alcácer) - Messi, Luis Suárez

Valencia CF: Jaume - Montoya, Vezo, Gabriel, Gayá - Soler (76. Ferran Torres), Parejo, Coquelin, Pereira (46. Maksimović) - Vietto, Rodrigo (81. S. Mina)

První pětačtyřicetiminutovka se odehrávala za jasné dominance barcelonského klubu. Jenže azulgranas to bylo v podstatě k ničemu. Nedokázali si s takovou převahou poradit. Středem hřiště to přes dobře rozestavené a vzájemně se zajišťující řady Valencie bylo obtížné se prokopat, centry ze stran zas nepřinášely očekávaný efekt.

Proto není divu, že první střelu na branku v celém zápase vyslal až ve 41. minutě Leo Messi. Jenže s jeho ranou z přímého kopu neměl hostující gólman Jaume žádnou práci. Pár momentů předtím se pokoušel ze strany zahrozit Iniesta, Jaume zasáhl jen částečně a volný balón putoval ke kopačce Suáreze, který měl před sebou prázdnou branku. Ovšem o milimetry ho netrefil. Vzrušení pak už přinesl jen ostrý zákrok Pereiry na Messiho a rovněž první střela hostů v nastaveném čase v podání Montoyi, která ale mířila vedle.

Druhou půli odstartovala prudká střela Messiho, kterou sice síť zastavila, ale pouze zvenku. Dopředu se osmělila i Valencia, která podnikla hned několik nadějných brejků, ale bohužel pro ni neskončily nebezpečím pro brankáře Cillessena. Nicméně toho alespoň prověřil střelou Parejo.

Messi zkoušel svoje štěstí i v 63. minutě, projektil z přímého kopu ale Jaume raději vyboxoval do bezpečí, než aby vyrobil nějaký kiks. Argentinec se nakonec osvědčil v roli nahravače. V 67. minutě poslal oblouček na hlavu Suáreze, který vší silou trknul míč, že ho na brankové čáře nedokázal zastavit ani Jaumemu pomáhající zadák Gayá a Barcelona vedla 1:0.

Valencia se snažila odpovědět střelou z dálky nové posily Coquelina, jenže táhlý pokus skončil jen na horní síti domácí branky. Mnohem zajímavěji vypadal pokus Coutinha k tyči, který Jaume vyškrábl na poslední chvíli a především rána, kterou vypálil v 80. minutě střídající Alcácer. Gólman Valencie ho s námahou vytěsnil nad.

Barcelona dosáhla zaslouženého vítězství, byť ještě v samotném závěru mohl Santi Mina hlavičkou vyrovnat, ale střílel nad branku. Odveta za týden bude ještě zajímavá.