Zpět na » Primera Division » Monako skřípalo zuby. Real chtěl zaplatit za Mbappého stejné peníze jako PSG

Primera Division - Monako skřípalo zuby. Real chtěl zaplatit za Mbappého stejné peníze jako PSG

Monako skřípalo zuby. Real chtěl zaplatit za Mbappého stejné peníze jako PSG © defensacentral.com - Kylian Mbappé

2

Líbilo se

30.01. - Už je to minulost, ale loni v létě se o tom hodně mluvilo. O mladého talentovaného útočníka Kyliana Mbappého se zajímala polovina Evropy. Nicméně největší šance se přisuzovaly madridskému Realu. Jenže ouha! Hubený bažant nakonec z Monaka putoval na hostování do PSG, které se v létě za 180 milionů eur stane druhým nejdražším přestupem historie.

V rozhovoru pro rozhlasovou stanici Monte Carlo ale viceprezident monackého klubu Vadim Vasiljev potvrdil, že přesun Mbappého do parku princů namísto San Bernabéu nebyla rozhodně otázka financí. Všechno byla vůle hráče.

„Real Madrid měl velký zájem. Ale byly tu i další kluby, které Mbappého chtěly. Kylian udržoval kontakty spíše s jinými kluby, určitě ne s PSG. Domluvili jsme se, že se o tom pobavíme. Nakonec to byla transparentní diskuze. Kylian to rozebral se svým otcem, prostudovali si možnosti, které se nabízely a nakonec se rozhodli jít do PSG,“ uvedl Vasiljev.

„Já jsem nikdy nic neskrýval a na rovinu jsem říkal, že kdyby existovala možnost neposilovat našeho přímého konkurenta, bylo by to pro nás lepší. Ale respektovali jsme rozhodnutí Kyliana, protože ho uznáváme jako člověka i jako fotbalistu, stejně jako jeho rodinu, kterou navíc dobře znám. Ale na rovinu říkám, že to pro nás nebylo to nejlepší.“

Na otázku redaktora, jestli byl Real klubem, který byl ochoten zaplatit stejnou částku jako PSG, jednoznačně odpověděl: „Ano, Real Madrid byl další klub, který nabízel stejnou sumu peněz.“

Transfer Mbappého z Monaka do PSG byl oznámen 31. srpna, poslední den přestupového okna. Monako se s PSG domluvilo na ročním hostování hráče s opcí na přestup ve výši 180 milionů eur, která je povinná. Mbappé bude mít v PSG smlouvu do roku 2022.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, as.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články