Zpět na » Primera Division » První ligovou výhru roku 2018 proměnil Real Madrid v pořádnou kanonádu, odneslo to Deportivo

Primera Division - První ligovou výhru roku 2018 proměnil Real Madrid v pořádnou kanonádu, odneslo to Deportivo

První ligovou výhru roku 2018 proměnil Real Madrid v pořádnou kanonádu, odneslo to Deportivo  © elpais.com - Gareth Bale

1

21.01. - REVIEW Real Madrid konečně dokázal v kalendářním roce 2018 zvítězit v domácí lize. S Deportivem La Coruňa sice prohrával 0:1, ale pak sedmi góly skóre otočil a soupeře z Galice jednoznačně přejel. Vrátil se tak na čtvrtou pozici, kterou mu včera sebral Villarreal.

Real Madrid 7:1 Deportivo

Góly: 32. a 58. Bale, 42. a 88. Nacho, 78. a 83. Ronaldo, 68. Modrić - 23. Adrián

Real Madrid: Navas - Carvajal, Varane, Nacho Fernández, Marcelo - Modrić (76. Kovačić), Casemiro, Kroos - Bale (81. Lucas Vázquez), Mayoral (64. Benzema), Ronaldo.

Deportivo: Rubén - Juanfran, One, Schär, Luisinho - Mosquera (49. Edu), Guilherme, C. Borges (53. Çolak) - Lucas Pérez, Andone (79. Carles Gil), Adrián López

To to trvalo. Realu Madrid konečně rozpoutal ofenzivní bouři, na jakou bývali fanoušci zvyklí v předchozích sezónách a nasázel nešťastnému Deportivu sedm gólů. Ale trápení s koncovkou Bílý balet definitivně opustilo až ve druhé půli. V té první totiž na straně domácích během úvodních dvacet minut nebylo ani moc šancí ho prolomit. V podstatě žádné. O to horší se situace jevila ve 23. minutě, kdy hosté podnikli průnik do vápna, Lucas Pérez naservíroval Adriánovi a ten otevřel skóre.

Domácí to ale nesrazilo, naopak je to nakoplo. Od té chvíle byl gólman Rubén v jednom ohni. Marcelo střílel tvrdě těsně vedle, hned vzápětí vyškrábl hlavičku Ronalda a před dorážejícím Mayoralem uklidil míč do bezpečí Schar. Hned nato pak Marcelovu střelu ztlumil a ta se dotkla konstrukce branky.

Až ve 32. minutě se konečně na domácí družstvo usmálo štěstí. Nacho si vyměnil míč s Marcelem a z první vyrovnal. Obrat se Blancos podařil ještě před půlí, kdy Ronaldo míč do brány ještě dostat nedokázal ale Bale krásnou střelou, která se stočila do brány na vzdálenější tyč dostal Real do vedení 2:1.

I ve druhé půli Real pokračoval v ofenzivním snažení, Modrić trefil síť jen z boku, Mayoral promáchl centr Marcela a Casemirovu střelu reflexivně vyboxoval Rubén. Definitivní gól na 3:1 ale vstřelil až v 59. minutě Bale, který hlavou zaznamenal svůj druhý gól večer. S gólem na 4:1, jenž měl na svědomí Modrić, se zdál odpor Deportiva definitivně zlomen. Jenže o minutu později se útočník hostů Andone dvakrát mohl radovat. Nejprve nepochopitelně z malého vápna přestřelil odkrytou branku, aby vzápětí, poté, co zachytil chybnou rozehrávku domácích, nevystřelil tak, jak vyžadovala situace. Nacho jeho ránu vykopl z prázdné branky.

Od tohoto okamžiku už ale pouze narůstalo skóre na straně domácích. Střeleckou smůlu protrhl i Cristiano Ronaldo a skóroval hned dvakrát, svůj životní zápas druhým gólem vyšperkoval i Nacho a Bílý balet se mohl radovat z drtivého vítězství 7:1.

Další výsledky 20. kola:

Getafe - Athletic Bilbao 2:2 (21. J. Molina z pen., 74. Á. Rodríguez - 13. I. Williams, 48. Raúl García z pen.)
Espanyol - Sevilla 0:3 (15. F. Vázquez, 34. Sarabia, 90. Muriel)
Atlético - Girona 1:1 (34. Griezmann - 73. Portu)
Villarreal - Levante 2:1 ( 26. Trigueros z pen., 50. Čeryšev - 90+3. Martí)
Las Palmas - Valencia 2:1 (20. Viera, 53. Calleri z pen. - 5. S. Mina)
Alavés - Leganés 2:2 (46. Munir, 52. Pedraza - 75. Gabriel z pen., 90. Zaldúa)