Zpět na » Primera Division » Pro koho Barcelona drží sedmičku? Coutinho to nebude

Primera Division - Pro koho Barcelona drží sedmičku? Coutinho to nebude

Pro koho Barcelona drží sedmičku? Coutinho to nebude © elpais.com - Philippe Coutinho s prezidentem Bartomeuem

4

Líbilo se

20.01. - Po příchodu Philippeho Coutinha do Barcelony začaly spekulace mimo jiné také o tom, jaké číslo nová hvězda klubu bude nosit na svých zádech až zasáhne po uzdravení do zápasového kolotoče. Oficiálně zatím žádné nedostal. Při prezentaci totiž držel s prezidentem Bartomeuem před fotografy dres na němž číslo scházelo.

To, co fanoušky Barcelony po přestupu Coutinha na Camp Nou nejvíce zajímalo, byla přestupní částka kterou azulgranas za hráče zaplatili. Poté, co ji média odhalila, pak přešel do středu zájmu Brazilcův dres. Respektive číslo, které na něm bude nosit.

Ve Španělsku mohou hráči v poli nosit pouze čísla od 2 do 25. Jednička a třináctka je vyhrazena gólmanům, čísla přes pětadvacítku mívají mladíci, kteří nejsou na soupisce prvního týmu. Aktuálně volná tak byla pro hráče z pole pouze dvacetčtyřka. Žádné jiné numero. Pro hvězdného plejera nic moc číslo, byť ho předtím nosil například Andrés Iniesta. Mělo se proto za to, že Coutinho obdrží číslo sedm.

Sice v době jeho příchodu do Barcy obsazené Ardou Turanem. Jenže u něj bylo zřejmé, že v lednu klub opustí a zraněný Coutinho si na jím uvolněný dres mohl počkat.

Jenže Brazilec nakonec číslo sedm na dresu mít nebude. Deník Mundo Deportivo totiž potvrdil, že nová posila dostane číslo 14. To sice patří Javieru Mascheranovi. Ten by se ale měl ve čtvrtek rozloučit s fanoušky a zamířit do Hebei Fortune.

Pokud by totiž měl dostat sedmičku, vedení by toho už určitě využilo a spustilo prodej dresů s tímto číslem, což se ale nestalo.

Pro koho tedy Barcelona sedmičku hlídá? Podle všeho to je Antoine Griezmann z Atlética Madrid u nějž si dělá velké naděje na letní přestup. Výkupní klauzule ze smlouvy francouzského útočníka činí 100 milionů eur.

Druhá lednová barcelonská posila Yerry Mina bude nosit volné číslo 24.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, mundodeportivo.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Antonie do UEFY? No proč ne, ale to už by asi zavřel dveře Dybalovy. Hlavně ať odejde Suaréz, to je noční můra hned po Messim.

11players
COKO - 20.01. Odpovědět

No docela spozdeni protože má 7. Viděl jsem i fotky z ofiko fan shopu kde je normálně číslo 7.

COKO
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články