Zpět na » Primera Division » Paličatý Zidane aneb výhra, která nezakrývá mizérii

Primera Division - Paličatý Zidane aneb výhra, která nezakrývá mizérii

Paličatý Zidane aneb výhra, která nezakrývá mizérii © FotbalPortal.cz -

0

19.01. - NEPŘEHLÉDNĚTE Real Madrid prolomil třízápasové čekání na vyhraný duel. Po Celtě, Numancii a Villarrealu konečně zvítězil. Jenže to by nemělo nikoho v královském klubu uchlácholit, jelikož výsledek, dosažený včera v úvodním čtvrtfinále poháru Copa del Rey na stadionu Butarque v Leganés, rozhodně neodpovídá realitě.

Dobrý jen výsledek, hra bídná

Výsledek včerejšího zápasu by neměl zakrýt matný výkon, který Real podal. V prvním poločase byl sice pánem utkání. Míč držel drtivou většinu času na svých kopačkách. Jenže samé horizontální přihrávky, bez jakékoliv myšlenky a nápadu, chybějící průniky po stranách, jako další z možných prostředků, měly za výsledek nulu střel mezi tři tyče. Toto číslo pak ve statistikách svítilo ještě drahnou dobu i ve druhé půli.

Zidaneho zatvrzelost

Souvisí s tím i opětovné rozhodnutí trenéra Zidaneho poskládat vedle sebe hráče, kteří normálně leští lavičku. Problém je v tom, že loni mu tato strategie vynesla úspěch, ušetřené síly. Každý ho za tento geniální tah plácal po zádech. Jenže Real tehdy vedl ligu, byl v jiném rozpoložení a jeho náhradníci byla rovněž jiná sorta než ta aktuální. Zidane asi přestřelil, když v momentu krize, kdy se z poháru stává prioritní soutěž a Blancos potřebovali nutně vyhrát, nechal odpočívat Ronalda a Balea doma, Isca s Modrićem jen na střídačce. Proto si asi hodně ulevil, když dal na konci zápasu Asensio vítězný gól.

Asensio po 69 dnech

Marco Asensio vlétl do této sezóny jako raketa. Krásný gól Barceloně, dva Valencii. Jenže od jeho listopadového gólu do sítě Las Palmas uběhlo už 69 dní a 14 zápasů a mladý Mallorčan se postupně začínal vytrácet ze sestavy kouče Zidaneho a jeho výkony šly dolů. Po hráči, který zářil v úvodu sezóny, ani památky. Naštěstí pro Real se ale zjevil v ten správný čas, byť ani jeho včerejší vystoupení nebylo příliš vydařené. Nicméně rozhodl o výhře Realu přesnou trefou minutu před koncem základní hrací doby a s osmi góly v rámci všech soutěžích je druhým nejlepším střelcem Bílého baletu v sezóně za Ronaldem.

Trápení Kovačiće

Chorvatský záložník je výkonnostně dole. Včera to potvrdil i neproměněním vyložené šance, které se říká stoprocentní loženka. Domácí Rubén Pérez udělal při rozehrávce chybu, po níž by každý trenér nejradši vyskočil z kůže, Kovačić mířil sám na branku Champagneho, ovšem provedení zakončení bylo katastrofální. Z deseti metrů netrefil ani branku, ke všemu mu se mu ještě nabízela alternativa přihrávky na úplně volného Mayorala...

Vallejo opět zraněný

Premiérová se zóna není pro mladého stopera Realu nijak povedená. Vstoupil do ní zranění a když už se dostal do hry a mohl debutovat, byl vyloučen v pohárovém klání ve Fuenlabradě. Svalové problémy ho provázely vlastně neustále. V novém kalendářním roce se zdálo, že ho snad už definitivně opustily, odehrál plnou porci pohárových zápasů s Numancií. Ovšem včera vydržel na trávníku v Leganés jen čtvrthodinu, chytil se za sval s bolestivou grimasou ve tváři a musel své místo přenechat Nachovi.

Leganés si zasloužilo víc

Není pochyb o tom, že statečně bojující Leganés si zasloužilo alespoň remízu. Za první poločas určitě ne. To se domácímu celku do útoku nechtělo vůbec a s klidem přenechal Realu iniciativu. Jakoby snad kouč Garitano tušil, že se do ní Madrid zamotá, nebude si s ní vědět rady a díky tomu nahlodá sebedůvěru hostů. A ve druhé půle své řady „Lega“ o notný kus posunulo vpřed a Casillu jeho borci řádně vyzpovídali. Když ale vše směřovalo k remíze, která by pro domácí byla velmi dobrým výsledkem, zkalil jejich nadšení Asensio.