Zpět na » Primera Division » Real Madrid zachránil Asensio. O výhře nad Leganés rozhodl v 89. minutě

Primera Division - Real Madrid zachránil Asensio. O výhře nad Leganés rozhodl v 89. minutě

Real Madrid zachránil Asensio. O výhře nad Leganés rozhodl v 89. minutě © as.com - Marco Asensio

0

18.01. - REVIEW Real Madrid v úvodním zápase čtvrtfinále španělského poháru Copa del Rey dokázal vyhrát v městském derby na půdě Leganés 1:0. Vítězný gól ale vstřelil Marco Asensio až v samotném závěru. Bílý balet tak protrhl smolnou sérii tří zápasů bez výhry, ovšem pocity z jeho hry jsou nadále smíšené.

Leganés 0:1 Real Madrid

Gól: 89. Asensio

CD Leganés: Champagne - Tito, Bustinza, Siovas, Rico - Pérez (61. Brašanac), Gumbau - Naranjo (69. Amrabat), Eraso, El Zhar - Beauvue (82. Ramos).

Real Madrid: Casilla - Carvajal, Vallejo (15. Nacho), Varane, Theo Hernández - Kovačić, Llorente (73. Isco), Ceballos (67. Modrič) - Lucas Vázquez, Mayoral, Asensio.

Real Madrid může být spokojený. Aspoň s výhrou, která ho posouvá o kus blíže semifinále domácího poháru, byť za týden nebude odveta na San Bernabéu nijak jednoduchá. Herně to totiž bylo opět slabší, tým složený v podstatě z náhradníků se jako v předchozích venkovních zápasech příliš neprosazoval.

A to ani přesto, že v průběhu první půle dosahovalo držení míče hráčů Realu téměř 80 procent. Leganés dobře bránilo a Real s míčem podnikal minimum nájezdů do šestnáctky. Nejvyyloženější šanci měl ve 34. minutě Kovačić. Vybojoval míč na Rubénovi, který zaváhal v rozehrávce, postupoval na Champagneho, ale vystřelil nepřesně. Navíc mu nabíhal zcela nekrytý Mayoral.

Jelikož se ani Leganés dopředu moc nehnalo, podtrhuje bídu první půle výstižná statistika - ani jedna střela na branku.

Ve druhé půli toho bylo k vidění mnohem více. Hlavně ze strany domácích, kteří hodně ožili. V 57. minutě se z úhlu snažil překvapit Casillu Naranjo, deset minut nato si pak po rozehrání přímého kopu domácími hráči dal málem Llorente vlastní gól, když se snažil odvrátit míč na roh. Krásným volejem se prezentoval i útočník Beauvue, Casilla jeho bombu s námahou vyrazil za čáru.

Ze strany hostů stojí za zmínku snad jen průnik Lucase do vápna, ale ten tísněn obráncem už neměl prostor na pořádnou střelu.

Když už se zdálo, že Real směřuje k dalšímu výsledku, jenž fanouškům Bílého baletu moc radosti nepřinese, podnikl po levé straně výlet Theo Hernández, prudce po zemi odcentroval, Asensio předstihl bránícího hráče Leganés a z první poslal míč do horního rohu Champagneho branky.