Zpět na » Primera Division » Výsledky 25. kola Primera división

Primera Division - Výsledky 25. kola Primera división

0

04.03. - V sobotu se odehrály dva zápasy, které přitahovaly pohledy nejen fanoušků, ale i ostatních klubů. Jako první své utkání dotáhla do vítězného konce Valencie. Druhým utkáním byl souboj mezi Sevillou a Barcelonou, který dopadl lépe pro Sevillu. Real Madrid doma s Getafe remizoval 1-1

První bylo naplánováno utkání mezi Valencií a Celtou Vigo. Utkání v první fázi nebylo moc pohledné, ale po gólu Morientese začali hosté tlačit. Valencie, zvláště díky dobrým zákrokům Canizarese, ubránila těsné vítězství. Hned potom následoval šlágr kola. Barcelona ze začátku utkání kontrolovala, ale po nepovedené penaltě se situace otočila a Sevilla vyhrála 2-1. O tom, že to byl velmi vypjatý souboj, svědčí i tři červené karty.

Valencie 1 – 0 Celta Vigo
Valencie sice vyhrála doma nejmenším rozdílem 1-0, ale vybojovala důležité tři body, které ji zase dostávají do bojů o první místo. Po uspávající první půli se domácí na chvíli probudili a vstřelili jediný gól zápasu. Autorem vítězné branky byl v 66. minutě Morientes. Poté se svěřenci trenéra Quiqeho uchýlili k bránění a čelili nebezpečným útokům Celty. Valencie sice nepředvedla nějakou skvělou hru, ale ubránila všechny nájezdy hostů, které byly po inkasované brance časté a nebezpečné.

Góly: 1-0,m.66: Morientes

Valencia:
Cañizares, Miguel, Ayala, Albiol, Del Horno, Angulo (Silva,m.46), Baraja (Hugo Viana,m.63), Albelda, Vicente (Joaquín,m.58), Morientes a Villa.
Celta de Vigo:
Pinto, Angel, Contreras, Lequi, Placente, Tamas (Bamogo,m.74), Pablo García, Gustavo López (Aspas,m.74), Nené (Núñez,m.74), Canobbio a Baiano.
celá stastistika zápasu
Sevilla 2 – 1 Barcelona

Sevilla znovu dokázala, že svůj druhý titul v historii chce opravdu vyhrát. Na svém stadionu přivítala zatím největšího kandidáta na titul a porazila ho 2-1, čímž ho sesadila z prvního místa. Ovšem vraťme se na začátek utkání, které se vyvíjelo o hodně lépe pro hostující Barcelonu. Ve 13. minutě, díky brance Ronaldinha, vedli hosté 0-1 a kontrolovali zápas. Nicméně ve 35. minutě, azulgranas promarnili penaltu a tento moment asi rozhodl utkání. Domácí sice od této doby hráli v deseti, ale Barce byli více než vyrovnaným soupeřem. Ještě v první půli na 1-1 vyrovnal Kerzhakov a větší aktivita a agresivita se přesunula na stranu andaluského týmu. Po přestávce strhl vedení na stranu domácích z přímého kopu Alves. Navíc se síly na hřišti vyrovnaly, protože červenou kartu dostal Giuly a následně ještě Zambrotta.

Góly: 0-1: Ronaldinho, min. 13 1-1: Kerzhakov, min. 38 2-1: Alves, min. 60

Sevilla FC:
Palop; Daniel Alves, Aitor Ocio, Dragutinovic, David; Jesús Navas, Poulsen, Renato (Martí, m.36), Adriano (Puerta, m.63); Kanouté a Kerzhakov (Alfaro, m.75).
FC Barcelona:
Víctor Valdés;
Oleguer, Márquez (Eto'o, m.69), Puyol; Zambrotta, Gio; Xavi, Iniesta; Giuly, Messi (Saviola, m.71) a Ronaldinho (Edmilson, m.79).

Racing 1 – 0 Osasuna
Racing si připsal pátou výhru v řadě na domácím hřišti. První půle byla monologem domácích. Jeden centr za druhým lítal do pokutového území Osasuny a vše nasvědčovalo tomu, že gól prostě musí přijít, ale v první půli jsme se ho nedočkali. Gól vskutku přišel ze strany Racingu, ale až v 77. minutě, kdy se trefil Juanito.

Góly: 1-0, min 77. Juanjo.

Racing de Santander:
Toño; Pinillos, Rubén, Garay, Cristian Fernández; Scaloni (Juanjo, min 75), Vitolo, Colsa, Serrano (Balboa, min 75); Munitis a Zigic (Antonio Tomás, min 84).
Osasuna:
Ricardo; Javier Flaño (Juanlu, min 81), Cruchaga, Josetxo, Corrales; Nekounam, Puñal; Juanfran, Milosevic (Raúl García, min 23), David López; a Soldado (Webo, min 69).

Espanyol 1 – 1 Villarreal
Villarreal nechal na stadionu Montjuic dva body. Jako první se sice díky gólu Tamuda, ujal vedení Espanyol, ale hosté předvedli excelentní druhou půli. Žluté ponorky zatlačily svého soupeře až k pokutovému území a vytvářely se příležitosti. O vyrovnání se postaral Diego Forlán, ale hosté se s remízou nechtěli spokojit a tak útočili dále. Nicméně do konce zápasu už gól nepadl.

Góly: 1-0: Tamudo, min. 28 1-1: Forlán, min. 53

Espanyol:
Kameni, Rufete, Lacruz, Torrejón, David García, Jonatas (Costa, min. 70), Moisés Hurtado, Coro (Pandiani, min. 74), Riera (Moha, min. 76), Luis García a Tamudo.
Villarreal:
Viera, Josemi, Fuentes, Cygan (Quique Ă�lvarez, min. 64), José Enrique, Somoza, Josico, Matías Fernández (Cani, min. 77), Marcos, Forlán a Tomasson (Guille Franco, min. 64).

Real Zaragoza 3 – 2 Real Sociedad
Real Sociedad je sice jednou nohou už v Segunda división, ale to neznamená, že ostatní týmy nemůže potrápit. Na vlastní kůži se o tom přesvědčil Real Zaragoza. Hosté se jako první ujali vedení a celou první půli se ho nevzdali. Po přestávce se však probudili i domácí. Nejprve na 1-1 vyrovnal Aimar a pak je do vedení poslal, díky gólu z penalty, Diego Milito. Ke konci utkání pak ještě padly dva góly, po jednom na každé straně.

Góly: 0-1: Herrera, min. 18 1-1: Aimar, min. 52 2-1: Diego Milito (pen.), m. 74 3-1: Ewerthon, min. 80 3-2: Díaz de Cerio, min. 93

Zaragoza:
César; Diogo, Piqué, Gaby Milito, Juanfran; Ă“scar (Ewerthon, min.46), Celades, Zapater, Aimar (Longás, min.72); Sergio García (Nery, min.85) a Diego Milito.
Real Sociedad:
Bravo; Gerardo, Víctor López, Mikel González, Garrido; Garitano, Aranburu (Jesuli, min.81); Xabi Prieto, Mikel Alonso (Elustondo, min.65), Herrera (Díaz de Cerio, min.72); a Kovacevic.

Athletic Bilbao 0 – 2 Gimnástic
Poslední Gimnástic už nemá moc šancí udržet se v Primera división, ale na bastkitském klubu si alespoň trochu spravil chuť. Naopak Bilbao, jestli nechce spadnou do Segunda división, musí ještě bojovat, protože se nachází na 18. pozici. Nicméně ani doma nestačil na poslední celek a prohrál 2-1.

Góly: 0-1: Portillo, min. 36 0-2: Pinilla, min. 71

Athletic de Bilbao:
Aranzubia; Expósito, Sarriegi, Amorebieta, Casas (Etxeberria, min.57); Murillo, Iraola, Gabilondo (Llorente, min.74), Yeste (Javi Martínez, min.46); Aduriz a Urzaiz.
Nástic de Tarragona:
Bizzarri; Calvo, César Navas, David García, Mingo; Chabaud (Juan Díaz, min.78), Morales; Cuéllar, Pinilla (Ismael, min.83), Portillo a Rubén Castro (Matellán, min.55).

Deportivo 0 – 1 Real Betis Sevilla

Na Riazoru se střetly dva týmy, které se nacházely blízko u sebe v tabulce a po tomto souboji si budou ještě blíž. Prakticky celé utkání jsme nemohli vidět moc šancí a když se nějaké objevily nebyly ani pro jeden tým nebezpečné. Nicméně na konci zápasu se teprve začalo hrát. V 80. minutě vstřelili gól hosté, na který už ovšem domácí nebyli schopni odpovědět.

Góly: 0-1, m.80: Fernando.

Deportivo:
Aouate; Manuel Pablo, Lopo, Andrade, Capdevila; Estoyanoff (Pablo Alvarez, m.79), De Guzmán, Verdú, Cristian (Taborda, m.69); Riki (Juan Rodríguez, m.56) a Arizmendi.
Betis:Doblas;
Ilic, Nano, Juanito, Fernando Vega; Pancraté (Edú, m.65), Assuncao, Juande; Fernando; Sobis (Miguel Angel, m.76) a Robert (Caffa, m.59).

Mallorca 3 – 1 Levante
Mallorca na stadionu Ono Estadi porazila Levante 3-1, ale klidně to mohlo být i 5-1 kdyby nebylo špatných zakončení. Vypadalo to, jako by na hřišti byla jenom Mallorca. Domácí měli několik gólových šancí už v první půli, ale rozhodli se, že utkání alespoň trochu zdramatizují a góly si nechají až na později. Po přestávce se nejprve dvěma rychlými brankami dostali do vedení 2-0. Poté sice na 2-1 snížil Kapo, ale v nastaveném čase ještě na konečných 3-1 upravil Arango.

Góly: 1-0: Jankovic, min. 47 2-0: Víctor, min. 50 2-1: Kapo, min. 54 3-1: Arango, min. 93

Mallorca:
Moyá; Varela, Nunes (Ramis, min. 30), Ballesteros, Fernando Navarro; Jonás, Pereyra, Ibagaza (Jordi López, min. 70), Jankovic (Tuni, min. 91); Arango a Víctor.
Levante:
Molina; Manolo, Serrano, Dehu, Harte (Coutois, min. 50) ; Ettién, Tomassi (N'Diayé, min. 73), Camacho, Robert (Meyon Zé, min. 50); Kapó a Salva.

Real Madrid 1 - 1 Getafe

Getafe potvrdilo svou schopnost potrápit týmy, které se nacházejí na čele tabulky a tentokráte sebralo dva body Realu Madrid. V prvních pětačtyřiceti minutách velmi dobře pracovala záložní řada Getafe, která vytvářela nebezpečné šance a zároveň eliminovala hráče Realu. A proto také ve 38. minutě otevřelo skóre. Domácím se sice ještě na konci první půle podařilo z penalty vyrovnat, ale ztrátě dvou bodů už nezabránili.

Góly: 1-0: Guiza, min. 38 2-0: Van Nistelrooy min. 45

Real Madrid:
Casillas, Carlos, Helguera, Sergio Ramos, Torres, Beckham (Cassano min.69), Gago, Reyes (De la Red min.36), Robinho, Higuain (Marcelo min.88), van Nistelrooy
Chetafe:
Abbondanzieri, Contra, Paredes, Pulido, Tena, Albin (73. Aguilar Alberto), Casquero, Celestini, Gutierrez Mario Cotelo (74. Redondo), Nacho, Guiza (82. Pachon)

Recreativo Huelva 1 – 0 Atlético Madrid
První minuty byly pro Atlético noční můrou, protože rozhodčí v těchto minutách odpískal proti nim dvě penalty. Tu první v 9. minutě dokázal ve prospěch Recreativa proměnit Pongolle, ale ta druhá, která přišla o několik minut později, skončila v oblacích. V druhém poločase se Atlético pokoušelo vyrovnat, ale míč do branky neprotlačilo.

Góly: 1-0, M.09: Sinama Pongolle, z penalty