Zpět na » Primera Division » Barça na kolenou. Espanyol ji přichystal první prohru po pěti měsících

Primera Division - Barça na kolenou. Espanyol ji přichystal první prohru po pěti měsících

Barça na kolenou. Espanyol ji přichystal první prohru po pěti měsících © as.com - Messi nedal v zápase s Espanyolem penaltu

0

17.01. - REVIEW Dvacet devět zápasů trvala neporazitelnost FC Barcelona. Dnes její neposkvrněná série ale skončila v derby s městským rivalem Espanyolem. Ten díky gólu střídajícího Melenda v závěru rozhodl o překvapivém triumfu v úvodním čtvrtfinále Copa del Rey. Azulgranas navíc v průběhu druhé půle zahodili pokutový kop.

Espanyol 1:0 FC Barcelona

Gól: 88. Melendo

Espanyol: Diego López - M. Navarro, Duarte, Naldo, Aarón (58. Didac) - V. Sánchez, Fuego (75. Melendo), Darder (46. Baptistao), David López, Granero - Gerard Moreno

FC Barcelona: Cillessen - S. Roberto, Piqué, Vermaelen, Digne - Busquets, Paulinho (54. Rakitić), Aleñá (59. L. Suárez) - Denis Suárez (78. Rafinha), Aleix Vidal, Messi

Zdálo se, že to nikdy nepřijde. Že Barcelona snad přemožitele nenajde. Zejména po skvostném obratu, jaký předvedla v neděli na stadionu v San Sebastiánu. Nicméně stalo se. Velký favorit prohrál. Poprvé od srpnových zápasů o španělský Superpohár, v nichž ho jednoznačně převýšil Real Madrid. Celkem dvacet devět duelů. Až když dneska měli azulgranas cifru zaokrouhlit, selhali.

Zápas měli více méně pod kontrolou, především v první půli. Espanyol se před šestnáctku Barcy moc neodvažoval. Během prvních 45 minut to byl v podstatě pouze Gerard Moreno, jehož střela šla ale těsně mimo.

Azulgranas ve vínové barvě hrozili přeci jen víc. Třeba Busquets v 8. minutě chtěl technickou střelou vyzrát na Diega Lópeze, ale ten není z nejmenších a jeho pokus konečky prstů vytáhl na roh. Asi největší šanci hostů měl těsně před pauzou Denis Suárez, kterého uvolnil Aleňa, ovšem jako ve Vigu ani tady zblízka nedokázal překonat brankáře a mířil mimo.

Do druhé půle poslal domácí kouč druhého útočníka Baptistaa a obraz hry se přeci jen změnil. Zejména po neproměněné penaltě Messim. Tu nařídil sudí Bengoetxea za faul Granera na Sergiho Roberta. Jenže argentinský fotbalista střílel přesně na stejnou stranu, kterou riskl i gólman Espanyolu a skóre zůstávalo 0:0.

Domácí po tomto klíčovém momentu ještě zvýšili úsilí, zato Barcelona zabředla do šedi. Sice si Espanyol příliš šancí nevytvářel, ale rozhodně už konečně připomínal tým, který má snahu zápas vyhrát. Ne jako v první půli. A Barcelona mu podala pomocnou ruku, když Raktić musel po své hloupé chybě faulovat těsně před vápnem a Cillessen následnou ránu Navarra ze standardky jen s námahou vyboxoval nad bránu. Varování.

Jenže nezabralo a v 88. minutě roztáhl hru do pravé strany Granero, kde se prohnal Navarro kolem Digneho, poslal zpětný pas pod sebe na Melenda, jenž zkušeně na vzdálenější tyč vstřelil jediný gól zápasu. Espanyol si tak do odvety, která se hraje za týden na Camp Nou, veze velice nadějný výsledek.