Zpět na » Primera Division » Dojde na další případ Figo? Real prý přemýšlí nad hráčem Barcelony

Primera Division - Dojde na další případ Figo? Real prý přemýšlí nad hráčem Barcelony

Dojde na další případ Figo? Real prý přemýšlí nad hráčem Barcelony © dailymail.co.uk - Samuel Umtiti

3

Líbilo se

31.12. - Přestup Virgila van Dijka ze Southamptonu do Liverpoolu za rekordní částku 85 milionů eur zavedl nové pořádky. Najednou postavil do úplně jiného světla dosavadní výkupní klauzule, které měly ve svých kontraktech elitní obránci. Pro direktivy klubu je to poplašná zpráva, že by mohly přijít o hráče, jimž nastavili tyto sumy podle předpokladů vysoko. Ovšem nyní se ukazuje, že ani zdánlivě nedostupné sumy nemusí být úplně bezpečné.

Konkrétně je řeč o středním obránci Barcelony Samuelovi Umtitim. Ten přestupoval do Barcelony v létě 2016 z Lyonu za 25 milionů eur jako v podstatě neznámý hráč. Ale už v průběhu minulé sezóny, a především pak v právě probíhající, se svými výkony vyšvihl mezi nejlepší hráče kádru balugrana a dalo by si říci nepostradatelné hráče.

Barca s hráčem podepsala pětiletou smlouvu do roku 2021 a ve Španělsku tradiční výkupní klauzuli nastavila na 60 milionů eur. V předneymarovských dobách za obránce zapovězená suma, která mladého hráče dostatečně chránila. Ovšem nyní panují na přestupovém trhu zcela jiné poměry.

Liverpool to ukázal před pár dny, když neváhal za Van Dijka utratit nehorázných 85 milionů eur. Neklamný signál toho, že se situace mění nejen u těch top hráčů, řekněme útočníků, ale i u hráčů zadní linie, kteří byli dřív cenově v úplně jiné kategorii.

Už v týdnu proběhla internetem fáma, že by po Umtitim mohly vyjet kluby z Manchesteru - City a United, jimž právě unikl Van Dijk, po němž prahly. Nyní španělské zdroje uvádí, že by hráče mohl získat i Real Madrid.

Kuriózně by tak mohlo dojít na další případ, kdy za hráče konkurenčního klubu zaplatil výkupní klauzuli a přetáhl ho do svých řad. Už v roce 2000 byl Luis Figo vykoupen z platné smlouvy u azulgranas a pro fanoušky azulgranas se v tu chvíli stal nepřítelem číslo jedna.

Barceloně tak vyvstala nečekaná kauza. Většinou novým hráčům vylepšovala smlouvy až po třetím roce. Jenže u Umtitiho si asi bude muset pospíšit, aby mu ho mlsná konkurence nevyfoukla.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, dailymail.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Chtělo by to novou smlouvu pro Umtitiho s klauzolí nad 100 mega

Messi777
COKO - 31.12. Odpovědět

Smajlík 2

COKO
pdreal - 31.12. Odpovědět

to by bol skvely nakup Smajlík 2

pdreal

Nech si zajít chuť...Umtiti nebude zadnej morální povl, jak v zápase tak v životě. Teda doufám:-)

FotbalFan

A Figo snad vypadal jako morální póvl? Smajlík 1 Smajlík 2 Smajlík 3 Smajlík 4

sonnyblack
Pure - 01.01. Odpovědět

Jo Smajlík 3

Pure
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články