Zpět na » Primera Division » Do El Clásica zbývají 2 dny: Co všechno se změnilo u Barcelony za poslední rok

Primera Division - Do El Clásica zbývají 2 dny: Co všechno se změnilo u Barcelony za poslední rok

Do El Clásica zbývají 2 dny: Co všechno se změnilo u Barcelony za poslední rok © okdiario.com - Messi slaví gól s Albou

1

Líbilo se

21.12. - NEPŘEHLÉDNĚTE Stejně jako Real Madrid zaznamenala i Barcelona určitě změny oproti tomu, co bylo před rokem. Před sobotním El Clásicem se proto pojďme podívat na to, v čem především se azulgranas proměnili v porovnání s mužstvem z konce roku 2016.

MSN

Samozřejmě hlavním rozdílem oproti loňské a letošní Barceloně je útok. Balugranas se museli vypořádat s odchodem klíčového útočníka Neymara do PSG, který velkou měrou přispíval do gólového koše katalánského mužstva. Nicméně přes počáteční rozpaky se zdá, že to jde i bez něj, nicméně mnozí jeho přestupu stále litují.

Rozestavení

S tím, že se tato šokující ztráta dokázala s grácií zvládnout může z jisté části i změna rozestavení. Na startu sezóny Valverde experimentoval s různými herními systémy. V Superpoháru s Realem se dokonce odvážil k netradičnímu 3-5-2. Jenže poté, co se mu zranila potencionální náhrada za Neymara Dembélé a Deulofeu příliš nepřesvědčil, přešel ke svému oblíbenému formátu 4-4-2.

Nový trenér, jiná atmosféra

Také díky novému lodivodovi je Barcelona dost odlišná v porovnání s loňským rokem. Valverde hodně uklidnil atmosféru v kabině a kolem týmu. Kde dříve Luis Enrique hledal konflikty a rád diskutoval, nyní Valverde uhýbá polemice a před médii nikdy nezvedá hlas.

Defenziva

Další podstatný rozdíl je samozřejmě v solidnosti defenzívy. Loni Barcelona v 16 zápasech obdržela stejný počet branek, nyní se tato kvóta razantně snížila více než o polovinu, na číslo sedm. Po odchodu Neymara se Barca soustředila na zavedení pořádku v obraně, zlepšila napadání a rovněž více drží míč. Období Luise Enriqueho bylo často symbolizováno lehčím odchýlením od tradiční barcelonské tiky-taky. Vzhledem k charakteristikám hráčů hodně využíval rychlý a smrtící přechod do útoku. Tím se ale rovněž obrana culés více vystavovala atakům protivníka do otevřené obrany.

Jordi Alba

Nejde ani tak o změnu, jako spíš o návrat něčeho, co bylo velkou zbraní Barcelony. Jordi Alba je dnes v podstatě víc levým křídlem než obráncem a z jeho spolupráce s Messim se stává hlavní úderná síla Barcelony. Letos Argentincovi nahrál na čtyři branky. Loni ale pod Enriquem nebyl moc šťastný, ten ho kolikrát nechal sedět na střídačce a jejich vztah měl do ideálu daleko. Valverde restartoval obránce jehož budoucnost v Barceloně byla dokonce jednu dobu zpochybňována.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články