Zpět na » Primera Division » Deportivo schytalo od Barçy čtyřku. Dalších pět balónů pak skončilo na tyči

Primera Division - Deportivo schytalo od Barçy čtyřku. Dalších pět balónů pak skončilo na tyči

Deportivo schytalo od Barçy čtyřku. Dalších pět balónů pak skončilo na tyči © sport.es - Paulinho vstřelil druhý gól Barcy

2

17.12. - REVIEW Jasným vítězstvím se dnes večer vypořádala Barcelona s Deportivem La Coruňa. V zápase s jednoznačným průběhem nasázela odevzdanému protivníkovi čtyři branky. Debakl navíc mohl dosáhnout obřích rozměrů, neboť azulgranas nastřelili i pětkrát tyč a k tomu ještě Messi zahodil penaltu. Rozhodčí domácím upřeli i regulérní gól, kdy míč evidentně překročil brankovou čáru.

FC Barcelona 4:0 Deportivo

Góly: 29. a 47. Suárez, 41. a 75. Paulinho

Barcelona: Ter Stegen - S. Roberto, Piqué, Vermaelen, Jordi Alba (81. Digne) - Rakitic, Paulinho, Iniesta (56. André Gomes) - Alcácer (24. Vidal), Messi, Suárez.

Deportivo: Rubén - Juanfran, Schär, Sidnei, Navarro - Guilherme (62. Valverde), Borges, Carles Gil (84. Mosquera), Çolak (63. Bakkali) - Adrián, Lucas Pérez.

Deportivo dnes na Camp Nou nekladlo vážnější odpor. Pokud by měla Barcelona větší štěstí, mohla hostům z La Coruni naložit pořádný příděl. Kromě čtyř branek totiž nastřelila pět tyčí. Něco neuvěřitelného. Autorem třech střel do brankové konstrukce byl Leo Messi, jemuž dnes nebylo shůry přáno, aby rozšířil svůj gólový účet v čele tabulky kanonýrů.

Přesto se do první šance dostal už ve 3. minutě, ale po přihrávce Suáreze pálil nad. Chvíli nato nebyl právě Suárezovi uznán gól kvůli ofsajdu Alcácera, který ještě před odehráním půlhodiny zápasu musel opustit hřiště a kvůli svalovým potížím přijde o El Clásico, které se uskuteční v sobotu.

Po čtvrthodině Messi poprvé nechal vyniknout Rubéna v bráně Deportiva, tentokrát po klasické spolupráci s Albou. Znovu pak Argentinec vyzval na souboj gólmana Deportiva ve 27. minutě, když si hledal ideální místo na střelu, ale rukavice Rubéna zastavily míči cestu do sítě. Hned nato neuspěl v dobré akci ani střídající Aleix Vidal. Úspěšný byl až o pár sekund později Suárez. Iniesta krásným pasem vyřadil ze hry obranu Deportiva, Messi ještě místo střely nahrával a bylo to 1:0.

Pak přišlo na řadu smolné období Barcy. První tyčku trefil Messi ve 38. minutě poté, co si vyměnil balón se Suárezem. Druhou pak orazítkoval ve 43. minutě, když vypálil z hranice vápna. Nicméně štěstím alespoň bylo, že dorážku dokázal dostat do sítě Paulinho. Azulgranas šli do šatny s náskokem dvou gólů. Nicméně rozdíl mohl být ještě větší. Ovšem Barceloně nebyl uznán další gól, kdy balón, stejně jako ve Valencii, přešel brankovou čáru. Dnes byl autorem neuznaného gólu Suárez.

Barceloně nebyl uznán další regulérní gól, kdy balón přešel brankovou čáru

Brzy po pauze ale mohl El Pistolero na křivdu z neuznaného gólu zapomenout. Ostrý střílený centr ze strany od Sergiho Roberta dokázal dostat u vzdálenější tyčky do brány a výsledek v tu chvíli byl 3:0. Třetí tyčka Barcelony a Lionela Messiho přišla v 67. minutě, kdy se z přímého kopu trefil Argentinec náramně, Rubén se natahoval marně, ale měl dobře postavené tyčky.

Brankář La Coruni pak úspěšně zastavil průnik Suáreze a hned vzápětí se blýskl proti Messimu. Ten měl totiž příležitost navýšit rezultát z pokutového kopu, který byl nařízen za faul Valverdeho na Suáreze. Jenže Rubén vystihl směr slabé střely a míč rukou vyrazil.

V 77. minutě znovu využil střelu spoluhráče do tyče k rozšíření gólového účtu Paulinho. V tomto případě to byl Alba, jenž rozezvučel konstrukci a Brazilec dorážel do odkryté klece. Gól na 4:0 je už jeho šestým v letošní lize. Poslední pátou tyč zápasu pak v 85. minutě ještě napálil Suárez, který marně naháněl hattrick. V závěru se snažil zkazit Ter Stegenovi čisté konto Lucas Pérez, ale nepodařilo se mu to.