Zpět na » Primera Division » Valverde nemá náhradu za Mascherana, Ani dostatečně silný tým na výhru v Lize mistrů?

Primera Division - Valverde nemá náhradu za Mascherana, Ani dostatečně silný tým na výhru v Lize mistrů?

Valverde nemá náhradu za Mascherana, Ani dostatečně silný tým na výhru v Lize mistrů? © sport.es - Ernesto Valverde

0

Líbilo se

17.12. - Trenér Barcelony Ernesto Valverde je velký diplomat. Dobře si rozmyslí co řekne, aby jeho slova pokud možno nemohl nikdo špatně vyložit či překroutit. Nechce být díky tomu hvězdou předních stran novin jako býval svého času ve Španělsku José Mourinho. Proto i na otázku týkající se síly svého týmu odpověděl vyhýbavě, nicméně i tak se dalo hodně vytušit.

Na položené dotazy od novinářů ale odpovídat musí. Dělá to inteligentně, nicméně i z jeho nepřímých odpovědí se dají občas odhadnout jeho myšlenky, které nevysloví nahlas. Tak jako tomu bylo po jedné otázce, která směřovala na to, jestli se domnívá, že má dostatečně silný kádr na to, aby s ním Barcelona vyhrála Ligu mistrů.

Mohl klidně říct ne a vyvolat velké haló před lednovým přestupovým oknem, případně tím letním. Ovšem asi by narušil loajalitu ke svým nadřízeným. Rovněž mohl zvolit tu nejjednodušší variantu, odpovědět kladně, že si je jistý silou svého kádru, aby s ním byl schopen dobýt Champions League. Tím by možná všechny uspokojil, ale rozhodně ne sám sebe.

Proto nakonec odpověděl tak, jak odpověděl. A z jeho slov vyplunulo, že by si určitě přál ještě svůj tým posílit. „Nevím, kdo vyhraje. Ale ten, komu se to podaří, bude muset mít dostatečně silný kádr. Máme iluze. Rád bych řekl, že ano, že na to máme kádr a že tedy vyhrajeme. Ale jsme pouze jedni z mnoha, kteří na to aspirují,“ vyslovil se Valverde.

V čem byl ale naopak úplně jednoznačný, to byla otázka na Javiera Mascherana. Kolem jeho osoby se totiž množí informace, jež vypovídají o možném přestupu do klubu čínské ligy Hebei Fortune. „Nemám za něj náhradu,“ uvedl stroze.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, sport.es

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Jako upřímně ta sestava je bez Lea konkurenceschopná možná na tu Chelsea ale pokud chceme konkurovat Realu, PSG nebo City s Bayernem musí být všeci zdravý i s Dembelem a ještě by měl přijít třeba ten Griezman nebo Countinho jinak postoupit přes tyto týmy je možná se štěstím ale určitě je nepřehrajem

ILOVEBarcelona

Je třeba to přijmout. Tak dominantní tým jako byla Barca 2009-2011 už jen tak žádný nebude. Ono ne vždy se sejdou okolností a hráči, aby vytvořili tým co se zapise do historie. Jinak jeste dodám, ze i tak netřeba házet flintu do žita, jen hvězdy a peníze úspěch nezaručují. A jak už jsem psal, prostě teď nastává čas státních dotovaných týmů, Barca, Real, Bayern budou na ústupu. Tedy pokud bude UEFA pořad zavírat oči před porušováním pravidel finančního fair play

FotbalFan

Jediné řešení pro tohle je kompletní zákaz přestupů pro všechny kluby.

MESSIFCB

Ať každý hraje s tím co má.

MESSIFCB

To asi nepůjde, když jsou kluby, který nemaj akademie a mládežnický týmy fungujou jen na skautingu a přestupech. A kompletně by to změnilo koncept fotbalu. Nerušil bych, ale určil bych nějaký budgety, který ten tým může za jedno přestupový období utratit.

NoIscoNoDisco
Eidur - 18.12. Odpovědět

Co tě vede ILBarca k tomu neřadit CFC mezi kluby jako Real a Bayern? Smajlík 2
Je třeba nastavit lepší pravidla přestupů, platové stropy, omezit sponzorské dary, tvrdě trestat přestupky (ne pokutami typu 2 miliony euro, ale třeba 200, zákaz hraní v soutěžích, apod.).

Eidur

Asi budu výjimka, ale Valverde mi je ze všech trenérů Barcelony co se o fotbal zajímám (počínaje Rijkaardem) nejsympatičtější.

Bal-lack
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články