Zpět na » Primera Division » Rozhodnuto: Mascherano v Barceloně končí

Primera Division - Rozhodnuto: Mascherano v Barceloně končí

Rozhodnuto: Mascherano v Barceloně končí © sport.es - Javier Mascherano

0

Líbilo se

15.12. - Byť se Barcelona ohrazovala proti možnému odchodu svého stopera Javiera Mascherana pryč z klubu, zejména v současné situaci, kdy je mimo hru zraněný Samuel Umtiti, nakonec vše dopadne úplně jinak. Podle španělských deníků je odchod El Jefecita hotovou věcí a k definitivnímu uzavření transferu zbývá už jen několik málo kroků.

Není cesty zpět, jak píše dnešní španělský deník SPORT. Rozhodnutí už bylo učiněno a argentinský zadák Javier Mascherano letošní sezónu v dresu Barcelony nedokončí. El Jefecito, jak se zkušenému obránci přezdívá, obdržel slib od vedení klubu, aby mohl v lednovém okně přestoupit do čínského klubu Hebei.

„Celá operace se stane skutečností v příštích dnech, nezávisle na tom, jestli Hebei vylepší finanční nabídku za přestup nebo ne. Prezident Bartomeu a manažer Pep Segura to už sdělili hráči. Poté, co se utvrdili v tom, že Mascheranovo rozhodnutí opustit klub je pevné (už chtěl odejít v létě), respektují, že chce ukončit etapu v barcelonském týmu. I s přihlédnutím k tomu, co všechno pro Barcelonu udělal,“ uvádí SPORT.

Už tak zbývají podle všeho jen drobné detaily, aby se přestup Mascherana do čínské ligy stal definitivní. „Nejhlavnějším z nich je stvrzení přestupu podpisy zástupců barcelonského klubu a Hebei Fortune. Agent hráče Walter Támer již předložil písemnou nabídku a Barcelona se zavázala, že ji během pár dnů podepíše. Na podpis Hebei obzvláště naléhá, neboť se chce vyhnout tomu, aby se celá operace kvůli něčemu na poslední chvíli zhatila a zůstal bez Mascherana,“ pokračuje SPORT.

Zatím ale ještě není uzavřena otázka, kdo Mascherana v týmu nahradí. Hodně se mluvilo o kolumbijském stoperovi Yerri Minovi. Toho už má Barcelona pojištěného. S Palmeiras je domluvena na přestupu, ale až v létě, za 9 milionů eur. Operace by se dala i uspíšit. Ovšem vedle toho, že by azulgranas museli zaplatit víc existuje i obava, že by vpád do rozehrané španělské ligy Minovi, bez předchozích zkušeností s evropským fotbalem, mohl spíše ublížit.

Probírají se i další možnosti. Například Iňigo Martínez z Realu Sociedad, jehož chtěla Barcelona za 32 milionů eur koupit již v létě, ale nakonec za něj výkupní klauzuli nezaplatila.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, sport.es

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
coteo - 16.12. Odpovědět

kurzové sázení, velmi spolehlivé informace

http://vitosen.blogspot.cz/

coteo
COKO - 15.12. Odpovědět

Frajer Smajlík 17 jeden z mých oblíbenců. Snad ještě bude hrát pár let a to MS mu konečně vyjde!! Smajlík 9

COKO
Karim - 15.12. Odpovědět

Díky za vše!!

Karim
Pure - 15.12. Odpovědět

Hura

Pure
Pure - 15.12. Odpovědět

A kto bude teraz branit jeeee Smajlík 3

Pure
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články