Zpět na » Primera Division » Zmatky s videorozhodčím, Ronaldo terčem provokací fanoušků, Benzema zas pálil do tyčí

Primera Division - Zmatky s videorozhodčím, Ronaldo terčem provokací fanoušků, Benzema zas pálil do tyčí

Zmatky s videorozhodčím, Ronaldo terčem provokací fanoušků, Benzema zas pálil do tyčí © FotbalPortal.cz -

1

14.12. - NEPŘEHLÉDNĚTE Real Madrid včera zvládl úlohu favorita a prošel do finále MS klubů, které se letos hraje ve Spojených arabských emirátech. Nicméně duel se slabou Al Jazirou byl dlouho pro madridský tým utrpením, neboť přes drtivou převahu nemohl téměř hodinu vstřelit gól. A nepředvedl se ani videorozhodčí, kvůli němuž vyvstaly akorát zmatky a zbytečné zdržení.

Systém VAR má ještě co vylepšovat

V globálu si na videorozhodčího ani jeden z týmů stěžovat nemůže. Každému z nich totiž jeden gól neuznal. Nicméně především u toho prvního odvolaného, který vstřelil Real Madrid, bylo až příliš zmatků. Ve 30. minutě totiž Casemiro hlavou s pomocí obránce otevřel skóre zápasu. Nicméně brazilský sudí Ricci branku nejprve neuznal, zřejmě kvůli Benzemovi stojícímu v ofsajdové pozici, který sice do akce aktivně nezasáhl, ale svým pohybem mohl ovlivňovat hostujícího gólmana.

Jenže deset sekund nato byl gól uznán a Real v tu chvíli vedl 1:0. Ale po dalších dvou minutách čekání na rozhodnutí VAR byla branka nakonec odvolána. Celá taškařice trvala téměř tři minuty. V tu chvíli ani jeden z týmů nevěděl, jestli má slavit nebo protestovat.

VAR se pak do hry zapojil ještě jednou poté, co neuznal gól Al Jaziry na 2:0. Tentokrát to bylo o dost rychlejší a opravil pomezního rozhodčího, jemuž se zdála pozice střelce Boussoufy zcela regulérní. Pokud nebyla, tak určitě jen o milimetry. S VAR měl rozhodně problémy trenér vítězného týmu Zidane. „Tři nebo čtyři minuty jsme stáli, než se učinilo rozhodnutí. To není příjemné.“

Ronaldo terčem posměchu

Je to pár dnů, co o sobě Ronaldo prohlásil, že je nejlepším hráčem a nezná nikoho lepšího než je on. To asi podnítilo místní fandy, když na portugalského útočníka během utkání začali provokativně pokřikovat Messi, Messi. To se Ronaldovi moc nelíbilo a směrem k tribunách to dal gestem najevo.

Benzema je smolař par excellence

Letošní sezónu by asi Karim Benzema nejraději vymazal z paměti. Nedaří se mu absolutně nic. V polovině prosince má hrotový útočník Realu Madrid na kontě dvě ligové branky. Bída. A včerejšek opět ukázal, že musel Francouz pravděpodobně hodně urazit fotbalové bohy. V rozmezí čtyř minut druhého poločasu dvakrát napálil balón do tyčky. A předtím ještě zazdil velkou gólovku.