Zpět na » Primera Division » Tristní koncovka srážela Real v souboji se slaboučkou Al Jazirou. Postup do finále si vydobyl až gólem Balea v závěru

Primera Division - Tristní koncovka srážela Real v souboji se slaboučkou Al Jazirou. Postup do finále si vydobyl až gólem Balea v závěru

Tristní koncovka srážela Real v souboji se slaboučkou Al Jazirou. Postup do finále si vydobyl až gólem Balea v závěru © dailymail.co.uk - Gareth Bale dal rozhodující gól

1

13.12. - REVIEW Real Madrid udělal na mistrovství světa klubů krok k páté trofeji v kalendářním roce 2017. Jenže byl mnohem obtížnější, než si původně vítěz Champions League dokázal představit. V semifinálovém zápase se slabou Al Jazirou dokonce prohrával a skóre otočil až díky navrátilci Baleovi v samotném závěru zápasu. Ve finále se v sobotu utká s brazilským klubem Gremio.

Al Jazira 1:2 Real Madrid

Góly: 41. Romarinho - 53. Ronaldo, 81. Bale

Al Jazira: Ali Khaseif (51. Khaled Al Senani) - Musallem Fayez, Mohammed Ali Ayed, Fares Juma, Saleem Rashid Obaid - Yaqoub Yousef, Mohamad Omar Al Attas, Boussoufa, Khalifa Alhammadi (60. Eissa Saqer Al Otaiba) - Romarinho - Ali Ahmed Mabkhout.

Real Madrid CF:
Navas - Hakimi, Varane, Nacho, Marcelo - Modrič, Casemiro, Kovačič (70. Lucas Vázquez) - Benzema (81. Bale), Isco (68. Asensio), Ronaldo

Jakoby samotný začátek utkání Davida s Goliášem předznamenal trápení, s nímž bude favorit celého turnaje bojovat téměř celých devadesát minut. V sedmé minutě totiž střelu Ronalda vyrazil brankář Ali Khaseif s vypětím všech sil míč na břevno po němž tancoval, ale za čáru nezapadl. Hned z následné střely Modriće nejistému gólmanovi pomohla opět konstrukce branky. A v desáté minutě vyloženou příležitost Ronalda zlikvidoval opět gólman Al Jaziry.

Po dalších jasných pokusech Benzemy a Modriće se do první šance dostali „domácí“ ve 21. minutě utkání, ale Mabkhout namířil svoji ránu vedle. Chvíli na to se odvolával první gól. Vstřelil ho Benzema, jenže Ronaldo sekundu předtím fauloval obránce Al Jaziry a sudí Ricci i bez použití techniky branku anuloval.

Ve 30. minutě se mezi tři tyče trefil Casemiro a nastaly zmatky. Rozhodčí podle všeho nejprve gól Brazilce uznal, ale pak si zažádal o radu videorozhodčího, který mu napověděl, že padl po předchozím ofsajdu. Stav byl tedy stále 0:0, byť Real Al Jaziru doslova drtil. Jenže nepřesná finální přihrávka či vychýlená koncovka držela naděje papírově slabšího týmu.Ten se naprosto proti všem očekáváním dokonce dostal ve 41. minutě do vedení, když rychlý protiútok zakončil po zasekávačce Romarinho - 1:0.

A hned po přestávce zaváhal Real v obraně, Al Jazira podnikla další brejk, tentokrát dvou hráčů proti samotnému brankáři a Boussoufa dostal míč do sítě. Hráči asijského mistra se radovali z domnělého vedení 2:0, ale VAR - tedy videorozhodčí opět zaúřadoval a pro milimetrový ofsajd ho znovu neuznal.

Real na druhé straně hřiště už smůlu dokázal prolomit a po přihrávce Modriće střílel přesně křižnou střelou Cristiano Ronaldo. Šestým gólem se zapsal do historie jako nejlepší střelec MS klubů. Chvíli nato pak přišly černé chvilky útočníka Karima Benzemy. Ten totiž v rozmezí necelých deseti minut dokázal nejprve zahodit tutovku před Housanim, který vystřídal zraněného Khaseifa, aby následně nastřelil dvakrát tyčku.

Ačkoliv dominance Bílého baletu v černých dresech narůstala, stav byl stále vyrovnaný. Spasitelem se tak nakonec stal střídající Gareth Bale, který nastoupil po zranění a brankou v 81. minutě poslal madridské do sobotního finále.