Zpět na » Primera Division » Kepa se stane v lednu novým gólmanem Realu Madrid

Primera Division - Kepa se stane v lednu novým gólmanem Realu Madrid

Kepa se stane v lednu novým gólmanem Realu Madrid © defensacentral.com - Kepa Arrizabalaga

0

Líbilo se

11.12. - Brankář Athleticu Bilbao Kepa Arrizabalaga se stane během prvních lednových dnů novým gólmanem Realu Madrid. Tuto zprávu dnes přinesl španělský deník Marca, který rovněž poskytl informaci o tom, jak dlouhý bude hráčův kontrakt a kolik si ročně vydělá peněz.

Deník Marca dnes potvrdil informace o tom, že gólman španělské jednadvacítky Kepa Arrizabalaga, který aktuálně hájí svatyni Athleticu Bilbao, přestoupí za pár dnů do kádru obhájce španělského titulu madridského Realu.

Bílý balet měl o hráče zájem už delší dobu. Nebylo se co divit, neboť Kepa předváděl nejen na ligové scéně, ale i v dresu Španělska vynikající výkony. Navíc jeho cena byla na dnešní poměry prakticky směšná.

Podle výkupní klauzule ve smlouvě byl totiž 23letý Kepa k mání za 20 milionů eur. Tuto sumu chtělo vedení navýšit podepsáním nového kontraktu, jelikož ten starý končil hráči po letošní sezóně. Jenže brankář neměl zájem se s klubem domluvit a kývl na nabídku Realu Madrid, který si ho pojistí až do roku 2024 s platem 2,5 milionů eur.

Ačkoliv byly platové podmínky jedním z hlavních bodů sváru mezi ním a prezidentem Bilbaa Urrutiou, paradoxně částku, kterou mu bude Real platit a jež je na stejné úrovni jako u dlaších mladíků Thea Hernándeze nebo Ceballose, bude podobná, kterou Athletic nabízel.

Vedení Realu má v plánu předložit Athleticu Bilbao nabídku po skončení mistrovství světa klubů v Abu Dhabí. Byť jsou vztahy mezi oběma prezidenty na bodu mrazu, Pérez se bude před zaplacením výstupní klauzule snažit domluvit s Urrutiou (ostatně jako vždy) na normálním přestupu i částkou o něco vyšší než je stanovena ve smlouvě jako prodejní na znamení dobré vůle. Marca uvádí 25 milionů eur.

Kepa by se tak v lednových zápasech Copa del Rey mohl postupně adaptovat na nový tým a přestože na podzim odehrál za Athletic Bilbao duely v Evropské lize, nebyl by dle norem UEFA vyloučen ani jeho start v Lize mistrů.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, marca.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
coteo - 11.12. Odpovědět

kurzové sázení, velmi spolehlivé informace

http://vitosen.blogspot.cz/

coteo
Wazz - 11.12. Odpovědět

to bylo jasný..Karim to tu psal už před týdnem.. Smajlík 2

Wazz

No, snad to fakt vyjde... Smajlík 1

NoIscoNoDisco
Wazz - 11.12. Odpovědět

chytá ve španělsku ,takže žádná zpětná aklimatizace jako u DDG nebo Courtoise nehrozí ..ale hlavně je fakt dost dobrej tyo.. Smajlík 14

Wazz

Takže Courtois má očividně smůlu.... takže zbývá Atletico a tam by mohlo dojít k zajímavé výměně s Oblakem.

Bal-lack
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články