Zpět na » Primera Division » Barcelona využila ve Villarrealu přesilovku a dál drží náskok v čele

Primera Division - Barcelona využila ve Villarrealu přesilovku a dál drží náskok v čele

Barcelona využila ve Villarrealu přesilovku a dál drží náskok v čele © marca.com - Messi během zápasu ve Villarrealu

1

Dnes 22:37 - REVIEW Barcelona dokázala vyhrát důležitý zápas ve Villarrealu. Nastřelila v průběhu střetnutí dvě tyče, ale do branky se trefila až po vyloučení domácího hráče Raby. Během půlhodinové přesilovky zdůraznila svoji územní převahu, góly Suáreze a Messiho přispěly k triumfu 2:0.

Villarreal CF 0:2 FC Barcelona

Góly: 72. L. Suárez, 83. Messi

ČK: 60. Raba

Villarreal: Asenjo - Mario, Álvaro, Víctor Ruiz, Jaume Costa - Rodrigo, Semedo (48. Castillejo), Trigueros, Soriano (64. Rukavina) - Bakambu, Raba

Barcelona: Ter Stegen - Sergi Roberto, Piqué, Vermaelen, Jordi Alba - Busquets (86. Gomes), Rakitic, Paulinho (68. A. Vidal), Denis Suárez (58. Alcácer) - Messi, Luis Suárez.

Barcelona v první půli nepředváděla nijak oslnivý výkon a na Villarreal, který před Asenjem dobře utěsňoval volné prostory, to bylo málo. Ačkoliv obrázek střetnutí mohl být zcela odlišný, pokud by Piqué ve 4. minutě netrefil po rohovém kopu jenom břevno. Jenže i Villarreal zkoušel ohrozit Ter Stegena a například Soriano donutil v 16. minutě německého gólmana k dalšímu skvělému zákroku.

Nebezpečí Barcy v první půli pak už přicházelo jen z kopaček Messiho, který z trestného kopu vyzpovídal Asenja a před poločasem mířil těsně vedle. Z domácího týmu pak byl nejaktivnější Soriano, který netrefil bránu ve 35. minutě a Bakambuovi sebral střelecký pokus těsně před kopačkou Ter Stegen.

Druhá půle přinesla aktivnější verzi Barcelony, kterou nechtěně podpořil i domácí Raba, jenž se v 60. minutě nechal po zákroku na Busquetse vyloučit. Už předtím ale azulgrans oprášili obávanou spolupráci mezi Albou a Messim, která skončila střelou Argentince těsně vedle a následně levý bek nabíjel Alcácerovi, před nímž včas zasáhl Asenjo.

Blízko vedoucímu gólu byl v 67. minutě Suárez, znovu stál u finální přihrávky Jordi Alba, ale uruguayský fotbalista trefil špičkou kopačky jen vzdálenější tyčku domácí brány. O necelých pět minut později už byl ale úspěšnější. Kombinaci mezi Messim a Alcácerem totiž zakončil brilantním blafákem a střelou do prázdné branky - 0:1.

Druhý gól pak měl na noze po pobídce od Messiho v 80. minutě, ale střela mu totálně nesedla. Chvíli předtím měli ojedinělou příležitost i domácí, ale s velmi dobrou střelou Triguerose si Ter Stegen poradil.

Druhý pojišťovací gól vstřelil až v 83. minutě Messi. Domácí obrana chybovala v rozehrávce, Busquets rychle míč poslal vpřed Messimu a ten se před Asenjem nemýlil - 0:2. Barcelona tímto vítězstvím po dvou ligových remízách opět nabrala vítězný kurz a drží v čele tabulky čtyřbodový náskok na druhou Valencii.

Další výsledky 15. kola Primera División

Alavés - Las Palmas 2:0 (23. Ibai, 55. Munir)
Getafe - Eibar 0:0
Real Madrid - Sevilla 5:0 (23. a 31. Ronaldo, 3. Nacho, 38. Kroos, 42. Achraf)
Real Sociedad - Málaga 0:2 (23. Baston, 58. Castro)
Deportivo - Leganés 1:0 (21. Adrián)
Valencia - Celta 2:1 (28. Zaza, 81. Parejo - 46. Aspas)
Betis - Atlético 0:1 (30. Saúl)
Levante - Athletic Bilbao 1:2 (73. Laporte vlastní - 5. Aduriz, 79, Postigo vlastní)