Zpět na » Primera Division » Özil nastínil Barceloně představu o výší svého platu. A pro azulgranas je to docela problém

Primera Division - Özil nastínil Barceloně představu o výší svého platu. A pro azulgranas je to docela problém

Özil nastínil Barceloně představu o výší svého platu. A pro azulgranas je to docela problém © teamtalk.com - Mesut Özil

1

Líbilo se

23.11. - Mesut Özil jako příští posila Barcelony. Možná zvláštní představa, ale v tisku a televizi se o ni mluví čím dál tím frekventovaněji. Záložníkovi Arsenalu totiž za 219 dní končí na Emirates Stadium smlouva a Kanonýři budou muset Němce, který nechce prodloužit závazek, prodat, aby ho neztratili bez jakékoliv náhrady. Camp Nou je sice jeho možným působištěm, ale vzhledem k platovým požadavkům může být jeho angažmá problém.

Podle deníku AS již zástupci Mesuta Özila sdělili barcelonskému managementu sumu, kterou by chtěl hráč na Camp Nou po případném přestupu brát. Ta už je hlavní překážkou při jednáních s Arsenalem a ani Barcelona z jeho nároků asi nebude úplně odvázána.

Už teď má na platy hráčů vyhrazeno 84 procent z celého rozpočtového balíčku. To je velmi vysoká suma a jelikož Özil požaduje 370.000 eur měsíčně, tedy nějakých 19 milionů eur hrubého (10 po zdanění), bude těžké ho pod čáru nějak vměstnat.

Východiskem ze zapeklité situace může být odchod Ardy Turana. Posily, která měla podle představ všech táhnout tým. Nicméně neděje se, jeho situace se akorát zhoršuje a trenér Valverde ho už ani nenominuje k zápasům. Pro Barcelonu je navíc se svým platem přes 6 milionů eur ročně obrovským luxusem, jehož by se ráda zbavila. Jenže Turek je v Barceloně se vším spokojený a trvá na dodržení kontraktu, který platí ještě dva a půl roku.

Ale zpět k přestupu německého reprezentanta. Dobrým signálem je pro Barcelonu to, že by Arsenal možná Özilovi nebránil v transferu na Camp Nou. Kluboví majitelé mají v úmyslu postavit nový projekt, v němž by už 29letý fotbalista nezaujímal prioritní pozici a určitě raději než v Manchesteru United, kde o něj mají velký zájem, by v Arsenalu přijali jeho odchod do Barcy.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, as.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

100000000x Arda na plac, než tahle lenivá a ožralá picza šilhavá. Tohle ať táhne za Mourinhem..

OVKlobasa
COKO - 23.11. Odpovědět

I když by mohl přijít za malý peníz tak fakt ne. Radši znovu posrat sezonu a jít do nové s mladším borcem jako je Goretzka, než aby hnil na lávce tento kořeň a dopadl jak Vermaelen nebo Turan.

COKO

Já bych ho poslal do prdele s takovými platovýma podmínkami, že by mu byli trenky malí... :-/ Věčně zraněnej .. starej...

martin777

Neuvěřitelný... Z 19 mega je po zdanění 10. A pak ať se někdo diví, že tahaj prachy přes daňový ráje.

NoIscoNoDisco
Pure - 24.11. Odpovědět

Tak nejak Smajlík 3 Smajlík 3

Pure

Hlavně ve španělsku. Se nedívím Leošovi.

OVKlobasa
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články