Zpět na » Primera Division » Dvě dobré zprávy pro Barcelonu: Má tři body z Leganés a střelecky se probral Suárez

Primera Division - Dvě dobré zprávy pro Barcelonu: Má tři body z Leganés a střelecky se probral Suárez

Dvě dobré zprávy pro Barcelonu: Má tři body z Leganés a střelecky se probral Suárez © sport.es - Luis Suárez

0

18.11. - REVIEW Spokojená může opouštět Barcelona předměstí Madridu. V Leganés se ji podařilo zvítězit 3:0 a před večerním derby zápasem mezi Atléticem a Realem má na oba týmy coby hlavní kandidáty na titul náskok již jedenáct bodů. Střelecky se probudil Suárez, který dal dva góly. Skóre uzavřel Paulinho.

Leganés 0:3 Barcelona

Góly: 28. a 60. Suárez, 90. Paulinho

CD Leganés: Cuéllar - Zaldúa, Muňoz, Siovas (79. R. García), Rico - R. Pérez, Gabriel - El Zhar, Eraso (46. Beauvue), Szymanowski (66. Gumbau) - N. Amrabat.

FC Barcelona:
Ter Stegen - Semedo (60. Vidal), Piqué, Umtiti, Alba - Alcácer (82. Denis), Rakitić, Busquets, Iniesta (59. Paulinho) - Messi, L. Suárez.

První polovina utkání v Leganés mnoho zajímavé podívané nepřinesla. Barcelona sice už ve čtvrté minutě gól dala, ale protože byl Alba v těsném ofsajdu, následná trefa Suáreze platit nemohla. Ve větší šanci se ocitl až Messi, který ve 23. minutě po rohu pálil pravou nohou, svoji slabší, mimo.

Jestliže první střela Suáreze do sítě byla v rozporu s pravidly, pak ta druhá už byla zcela regulérní a velkou vinu na ni nese domácí brankář. Alcácer totiž místo centru, který očekával i gólman Cuéllar, překvapivě vypálil. Proto střelu pouze jednou rukou srazil před sebe, kde již čekal připravený Uruguayec a zblízka skóroval - 0:1.

Velmi dobrou příležitost měl před pauzou domácí Szymanowski, který tvrdou střelou vyzkoušel Ter Stegena. Ten byl pozorný. Před přestávkou pak ještě stejný hráč poslal centr před bránu, ale nebezpečný balón nikdo z jeho spoluhráčů do sítě nedostal.

Druhá půle začala ideální šancí domácích na vyrovnání. Pas za obranu ale Beauvue tváří v tvář Ter Stegenovi zahodil. To Barcelona byla mnohem produktivnější. Po hodině hry tvrdě vystřelil Alcácer, Cuéllar jeho pokus vytěsnil jen před sebe a stejně jako u prvního gólu dorážel opět Suárez a zvýšil na 2:0.

Ke slovu se pak opět dostalo domácí Leganés. Nejprve Amrabat neuspěl sólo před německým gólmanem, aby chvíli nato Beauvue z první přestřelil branku Barcelony.

Třikrát pak měl Barcelona situaci, kdy střelu vyrazil Cuéllar do pole, aby následně střílel hráč azulgranas. V 75. minutě to byl po Suárezově pokusu Vidal, v 88. po Messiho přízemní ráně Suárez. Až na potřetí dostal balón do sítě Paulinho, který těžil z marné snahy Messiho. Barcelona tak navýšila své vedení v čele tabulky. Na Valencii má aktuálně náskok sedmi bodů, na madridské kluby dokonce jedenáct.