Zpět na » Primera Division » Bale v tom není sám: TOP 5 fotbalistů, jimž kariéru v Realu komplikovala zranění

Primera Division - Bale v tom není sám: TOP 5 fotbalistů, jimž kariéru v Realu komplikovala zranění

Bale v tom není sám: TOP 5 fotbalistů, jimž kariéru v Realu komplikovala zranění © FotbalPortal.cz -

1

Líbilo se

11.11. - NEPŘEHLÉDNĚTE Gareth Bale je zase zraněný. Tato věta se už pomalu stává otřepané klišé. Velšský fotbalista nedokáže prolomit prokletí zranění, jehož ho stíhají v madridském Realu. Ovšem jak ukazuje nedávná historie, rozhodně není coby oběť této kletby sám. Zde je pět fotbalistů, jimž cestu za lepšími výkony neustále hatily zdravotní komplikace.

Raphaël Varane (2011-)

Společně s Balem je dalším případem hráče, jemuž neustálá zranění nedovolují předvést svůj skutečný potenciál. Jeho nejhorší období v madridském klubu se váže ke květnu 2013, kdy prodělal operaci menisku. Zmeškal 143 dní a přišel o 12 zápasů. V listopadu se zranil znovu a mimo hru byl 52 dní během nichž Bílý balet odehrál 11 střetnutí. Varane je ale klientem madridské marodky v podstatě neustále. Opakovaná svalová zranění mu nedovolují hrát delší období v rytmu neděle - středa - neděle. Mourinho, Ancelotti, Benítez a také nyní Zidane ho musí přes jeho věk (24 let) neustále šetřit. Za Madrid odehrál od svého příchodu 200 zápasů, což je průměr zhruba 28 za sezónu. Pouze v ročníku 2014-15 překonal laťku 40 duelů.

Nuri Sahin (2011-2013)

Do Realu Madrid přišel tento turecký fotbalista po úspěšném působení v Dortmundu. Jenže Španělsko se pro něj stalo černou můrou. Coby čerstvá posila Bílého baletu si přetrhl vazy v koleni a v ten moment začala jeho kalvárie. Následně se totiž potýkal s kotníky a dalšími zdravotními neduhy, které pramenily právě z vážného zranění, jež prodělal. V náročném prostředí Realu, zejména během Mourinhova období, neměl dostatek času ani příležitostí vrátit se na svoji dřívější fotbalovou úroveň. Následně byl poslán na hostování do Liverpoolu a Dortmundu, kde se znovu začal cítit jako fotbalista, byť na své slavné časy už jen marně vzpomínal. Za Blancos odehrál ve dvou sezónách jen 10 zápasů.

Kaká (2009-2013)

Podobný případ jako Bale vzhledem k jeho přestupní částce (65 milionů eur), okolnostem, očekávání a výkonu. V Realu vydržel čtyři sezóny, odehrál 85 zápasů, ovšem nikdy se neukázal v takové formě jako když získal Zlatý míč. Zabránila mu v tom především zranění. Do Realu už s bolestmi v tříslech přicházel a ty ho trápit nikdy nepřestaly. Na MS 2010 si navíc poranil meniskus, ovšem operaci absolvoval až v srpnu, když do té doby hrál přes bolest. Následně scházel dlouhé čtyři měsíce. Jeho nejlepší sezónou byla mistrovská 2011-12, kdy dal pět gólů a na deset jich přihrál. Jenže v následující se opět vrátil k nevyrovnaným výkonům a jeho angažmá v Madridu skončilo neslavně. Bez fanfár se vytratil zpět do Milána.

Arjen Robben (2007-2009)

Ve Španělsku si vysloužil přezdívku „Fotbalista ze skla“. Není divu. Na San Bernabéu ho tehdejší prezident Calderón za 36 milionů eur už zraněného přiváděl, takže si na premiéru musel měsíc počkat. Byť jeho zranění nebyla dlouhodobá, bránila mu pravidelně nastupovat. Nedokázal nastřádat víc než pět zápasů v kuse. Po odehraných 65 zápasech, 13 gólech a 14 asistencích ho už současným prezident Pérez prodal do Bayernu.

Jonathan Woodgate (2004-2006)

Na hráče, jehož Bílý balet kupoval za 22 milionů eur z Newcastlu, se nalepila smůla. Real nemohl najít solidní náhradu za stopera Hierra a on, společně s Walterem Samuelem, měli tento nedostatek odstranit. Také on přestupoval zraněný, ovšem svalovému problému se v ten moment nepřikládala větší důležitost. Nicméně nakonec díky němu zůstal celou sezónu mimo hru. Premiéru si odbyl až ve druhé sezóně, ovšem vstřelil si vlastní gól a poté byl ve stejném zápase proti Athleticu Bilbao i vyloučen. V součtu stihl za dvě sezóny 14 zápasů. Capello ho později poslal na hostování do Middlesbrough, kde se Woodgate vrátil nejen do bývalé formy, ale také do anglické reprezentace.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, as.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Oliva - 11.11. Odpovědět

TOP 5 :) ze se na to nevyseres

Oliva
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články