Zpět na » Primera Division » Drahá legrace: Kolik by madridský Real stál přestup Neymara?

Primera Division - Drahá legrace: Kolik by madridský Real stál přestup Neymara?

Drahá legrace: Kolik by madridský Real stál přestup Neymara? © okdiario.com - Neymar

2

Líbilo se

10.11. - Toto téma plní v posledních dnech stránky španělských sportovních deníků a momentálně asi nikdo netuší, jak vážné může být. Koketování Neymara s Realem Madrid se asi zatím nepřikládá nějaká velká důležitost, nicméně není to tak dávno, co se podobně nahlíželo i na spekulace ohledně Brazilcova přestupu do PSG. A jak to dopadlo.

Na lehkou váhu se tehdy celá záležitost brala především kvůli tomu, že výkupní klauzule brazilského fotbalisty byla postavena zdánlivě vysoko, na nedosažitelných 222 milionů eur a podobných spekulací v uplynulých letech už také bylo vymyšleno nespočet.

Jenže šejkové se do toho pořádně opřeli, peníze tehdy dali dohromady a Neymara z Barcelony vykoupili. Od této chvíle jakoby začaly platit jiné časy a nyní si už nikdo nemůže být jistý tím, že k podobně nákladným přestupům nedojde znovu. Proto začalo-li se spekulovat o možném přestupu Neymara do konkurenčního Realu, jsou všichni mnohem ostražitější.

Navíc když tuto zprávu v tisku podpořil kapitán týmu Sergio Ramos. „Kéž by. Já bych ho přivedl bez sebemenší pochybnosti. Dveře bych mu otevřel dokořán, kdyby chtěl přijít už v prosinci,“ řekl.

Šéfredaktor deníku OK Diario Eduardo Inda, který má velmi dobré kuloární informace, před dvěma měsíci uvedl, že při podpisu smlouvy s PSG byla stanovena klauzule, podle níž by madridský klub měl mnohem jednodušší cestu k získání Neymara než ostatní kluby.

„Vedení Realu jednalo s Neymarovým otcem v okamžiku kdy podepisoval kontrakt s PSG. Ve smlouvě je jistý bod, který by hráči umožnil snadněji odejít k Los Blancos. Tedy snadněji samozřejmě v uvozovkách,“ prohlásil v září Inda.

Jenže pro klubovou pokladnu Bílého baletu by byl příchod Neymara pořádnou ránou do rozpočtu. Konkrétně se náklady mohou vyšplhat až k půl miliardě eur. Samotný přestup by stál určitě minimálně 200 milionů eur. Pochopitelně s přihlédnutím k zmíněnému faktu o snadnější cestě do Realu. Jinak by byla cena samozřejmě mnohem vyšší. K tomu je třeba přidat plat 40 milionů eur ročně po dobu šesti let, plus bonus, který by získal tradičně agent. V tomto případě Neymar senior.

Mohl by si madridský klub takovou investici vůbec dovolit, aby neohrozil svůj řádný chod a vyplatila by se mu vůbec?

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, okdiario.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Real by si to rozhodně mohl dovolit. Za poslední dva roky(?) neudělal žádnej větší nákup, zatímco udělal několik velkých prodejů. Peníze na to určitě jsou.

sonnyblack

Raději bych ale za ty peníze v létě Dybalu Smajlík 1

sonnyblack

No tady jde o opravdu nesmyslné peníze. Jen Arab koupi hráče za 200mil., nikdo jiný - už z principu. A tady to, dá se říct, na 200mil. teprve začíná, nehledě na to, že sejk ho nepustí ikdyby měl dva roky simulovat zranění...

FotbalFan

Tak jestli si to Perez a spol oduvodni u banky jako marketingovou investici a dalsi blaboly ? Take se muze stat, ze si ho vezmou na splátky na 10 let .. to už by bylo proveditelný

barbossaCFC

Minimálně pár dalších let, pokud se nestane nic mimořádného, zůstane Neymar v Paříži. Cokoliv jiného je asi s takovou šanci jako výhra v Euromilionech dvakrát po sobě.

FotbalFan
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články