Zpět na » Primera Division » Obava a strach. Real Madrid nechce o víkendu provokovat a raději doma nechá i klubový autobus

Primera Division - Obava a strach. Real Madrid nechce o víkendu provokovat a raději doma nechá i klubový autobus

Obava a strach. Real Madrid nechce o víkendu provokovat a raději doma nechá i klubový autobus © youtube.com - Autobus Realu Madrid

1

Líbilo se

25.10. - V Katalánsku to momentálně politicky docela vře. Madridská vláda se snaží všemožně zabránit Kataláncům ve vyhlášení nezávislosti a uprostřed této vřavy jede Real Madrid, klub z z hlavního města, do Girony, kde jsou separatistické tendence ještě vyhrocenější než v Barceloně. Proto Bílý balet přijal jednoznačné opatření: hlavně neprovokovat.

Real Madrid letí tuto sobotu do Girony, kde na něj v neděli čeká zápas 10. kola španělské ligy, premiérový na stadionu Montilivi. Ovšem duel bude silně poznamenán politickou situací, která momentálně hýbe Katalánskem, potažmo celým Španělskem.

Klub z Madridu, kde sídlí i španělská vláda, která ostře odsuzuje jakoukoliv snahu o nezávislost regionu Katalánska, tak bude trnem v oku místním fanouškům a obyvatelům. Jakýmsi příslovečným rudým hadrem, když už je řeč o Španělsku. A v Gironě jsou touhy o odtržení od zbytku země ještě vyhrocenější než v Barceloně.

Proto se madridský klub po dohodě s katalánskou vládou rozhodl přijmout jedno opatření, které má za cíl snížit rizika možných konfliktů a nepokojů v ulicích města. Z letiště Girona- Costa Brava se do hotelu a následně na stadion přepraví „anonymním“ autobusem.

Svůj bílý autobus, jenž je vyzdoben velkými klubovými logy, nechá zaparkovaný v madridské garáži. Ostatně tak, jak to činí před zápasy s Barcelonou, Sevillou, Valencií či Bilbaem. Hlavně neprovokovat.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, thesun.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
M1Ozil - 25.10. Odpovědět

Toto bude krutty zapas, hlavne nech sa hracom nic nestane

M1Ozil
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články