Zpět na » Primera Division » TOP 5 změn aneb Jak se Barcelona proměnila po 100 dnech Valverdeho ve funkci

Primera Division - TOP 5 změn aneb Jak se Barcelona proměnila po 100 dnech Valverdeho ve funkci

TOP 5 změn aneb Jak se Barcelona proměnila po 100 dnech Valverdeho ve funkci © twitter.com - Ernesto Valverde

3

Líbilo se

21.10. - NEPŘEHLÉDNĚTE Ernesto Valverde tento týden dovršil 100 dní v roli trenéra Barcelony. Dobu hájení, která se poskytuje například politikům, aby mohli bez tlaků a kritiky zvenčí převést do praxe změny, jež měly v plánu. Také u nového kouče azulgranas bylo možné zpozorovat jisté odlišnosti od jeho předchůdce. Zde je výpis těch pěti nejpodstatnějších.

Diplomatické vystupování

V éře trenéra Luise Enriqueho se vyhrálo spoustu titulů, nicméně toto období se rovněž vyznačovalo neustálým napětím mezi trenérem a novináři při tiskových konferencích. Bývalému trenérovi se rozhodně tato část jeho povinností nezamlouvala a ani to nijak nezakrýval. Valverde naproti tomu chápe, že je to součást byznysu a nenechá se vykolejit nepříjemným dotazem, snaží se vždy zachovat dekorum. A to musel za pár měsíců, co je ve funkci, čelit takovým ožehavým tématům, jako byl odchod Neymara, špatný výkon v Superpoháru proti Realu, politická situace v Katalánsku či interní problémy v klubu.

Rozestavení 4-3-3 již není nedotknutelné

Trenér Valverde dlouho hledal ideální rozestavení a možná v něm stále pokračuje, ovšem jedno je jisté. Systém 4-3-3 pro něj není nedotknutelný. Podle potřeby sáhne k jeho obměně, nejčastěji na 4-4-2. V posledních zápasech se navíc ukazuje sázka Valverdeho na jistou „asymetričnost“ spočívající v tom, že celá levá strana je vyklizena pro útočení levého obránce. Bez klasického křídla, které je naopak na pravé straně.

Dobře vychází s vedením, má větší vliv

Enrique byl v posledním roce svého kontraktu už trochu otrávený, k čemuž hodně napomohla i skutečnost, jak vedení klubu řešilo některá témata. Valverde prozatím tento problém nemá. Navíc s reorganizací klubu získala figura trenéra na větší váze. Společně s Pepem Segurou a Robertem Fernándezem mají největší slovo při rozhodování o posilách...Nebo to aspoň takto v klubu prezentují.

Hráči stojí za trenérem

Ačkoliv 100 dní není dostatečný čas, aby se mohly objevit problémy, zatím se zdá, že Valverde dokázal získat hráče na svoji stranu. I největší hvězdu Messiho, který je nadšený se svoji novou pozicí. Jak bude v budoucnu snášet svoje odsunutí z ohniska dění Suárez, se ukáže v průběhu sezóny. Ovšem zatím žádné výstupy proti trenérovi, jako byl ten Jordiho Alby v minulé sezóně, nepřišel.

Návrat k tiki-tace, neprostupná obrana

Ačkoliv bylo výše popsáno, že klasické barcelonské rozestavení 4-3-3 už není tak nedotknutelné, Valverde se evidentně vrátil k tradiční hře, kdy Barcelona vládla na míči. Ne jako v poslední době, kdy se pomalu z bleskového brejku stala hlavní zbraň Barcelony. S tím souvisí i zlepšení obrané činnosti. Azulgranas nyní hrají v užším bloku, blíž u sebe a hned po ztrátě míče se ho snaží dostat presinkem co nejdříve pod svoji kontrolu.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Valderverde to ted s Barcou asi nema lehke,tomu musi hlava pracovat asi 24 hodin nonstop,ale zatim to zvlada s noblesou,myslim si ze je to dobry trener,a drzim mu palce! Smajlík 1

tomogara

jj zatím je super, jen mi u něj vadí že málo rotuje sestavu..minimálně Semedo,Denis, Paulinho by měli dostat více minut a Roberta by už mohl nechat hrát ve středu kde patří..Střed by mohl celkově více rotovat.

Thiago_A

Začal skvele, podobne ako Gerardo Martino, len aby aj neskončil ako on. Na druhej strane, Barcelona ešte nikdy nebola tak závislá na jednom hráčovi (Messi), ako je teraz. Doteraz nemal žiadny oddych, už musí brať aj tabletky, a ak bude hrať plnú minutáž ako doteraz, jeho zdravotný čo výkonnostný pokles je otázkou času.

NedStark

Tak Barca hraje hlavně takticky, neviděl jsem že by hráči byli odvaření po pár zápasech takže si myslím že Messi to zvládne v pohodě.

MESSIFCB
COKO - 21.10. Odpovědět

Blbost. V sezoně kdy nasázel 70 golu nevynechal jediný zápas. Vykonnostni pokles u něj nebyl nikdy znát, alespoň nikdy ne tak znatelně jako u jiných hráčů. Barca se v zapase nikam nežene, v zapase diktují tempo a Messi zapina motor převážně když má míč u nohy, takže to určitě nebude tak hrozné.

COKO

Nerobte z neho zasa Iron Mana Smajlík 3 Keď mu prdne sval alebo bude na jar "neviditeľný", neplačte tu potom. Ja vám to pripomeniem.

NedStark
COKO - 21.10. Odpovědět

Kdy naposledy byl neviditelny nebo mu prdl sval na delší dobu? Neříkám že se nemůže stát, ale co si pamatuju tak toto se mu nikdy nestalo - děláš jakoby předchozích 10 sezon seděl na lavičce a nehral každy zapas.

COKO

Každopádně si myslím že je to opravdu uefalona.

11players

Škoda že je to stále UEFALONA, to už žádný trenér nezmění...je mi smutno...

11players

Nerobte z neho zasa Iron Mana Smajlík 3 Keď mu prdne sval alebo bude na jar "neviditeľný", neplačte tu potom. Ja vám to pripomeniem.

NedStark

Tak to má být.

MESSIFCB
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články