Zpět na » Primera Division » Premiérové trefy Benzemy a Ronalda přihrály Realu Madrid tři body

Primera Division - Premiérové trefy Benzemy a Ronalda přihrály Realu Madrid tři body

Premiérové trefy Benzemy a Ronalda přihrály Realu Madrid tři body © as.com - Real získal v Getafe tři body

1

14.10. - REVIEW Těsnou výhru 2:1 ukořistil v dnešním zápase 8. kola španělské Primera División Real Madrid na hřišti Getafe. Postarali se o ní dva hráči, kteří doposud v letošní sezóně La Ligy nedali ještě ani branku - Benzema a Cristiano Ronaldo. Trenér Zidane tak 100. zápas na lavičce Bílého baletu oslavil tím nejlepším způsobem.

Getafe CF 1:2 Real Madrid

Góly: 56. Molina - 39. Benzema, 85. Ronaldo

Getafe CF: Guaita - Damián Suárez, Dakonam, Cala, Antunes - Arambarri (84. Bruno González), Bergara - Jiménez (15. Portillo), Fajr, Ndiaye (67. Lacen) - J. Molina.

Real Madrid:
Casilla - Achraf, Nacho Fernández, Ramos, Marcelo (72. Hernández) - L. Vázquez (72. Isco), M. Llorente, Kroos, Asensio - Benzema, Ronaldo

Real Madrid nechtěl ponechat nic náhodě a už v 11. minutě se ve velké příležitosti ocitl Cristiano Ronaldo. Po centru z levé strany mu míč posunul parťák z útoku Benzema, ovšem Portugalec na brankáře Guaitu nevyzrál.

Do jediné vážnější šance se v průběhu prvního poločasu dostali domácí v 19. minutě, kdy Molina naskakoval na centr, ovšem míč poslal nad branku Casilly. Deset minut nato zahrozil Real Madrid prostřednictvím Lucase Vázqueze, který dával v malém vápně míč pod sebe, ale Benzema ho nedokázal dostat do branky.

To se mu povedlo až ve 39. minutě. Rychlý brejk Realu se totiž domácí Fajr snažil zastavit skluzem, ovšem udělal to tak nešťastně, že vyslal do sóla Benzemu a ten dal první gól letošní sezóny. Do kabin šel obhájce titulu s náskokem jedné branky.

Getafe brzy po začátku druhé části dokázalo vyrovnat. Centr z pravé strany od Suáreze dostal do sítě zřejmě domácí útočník Molina, ačkoliv není vyloučeno, že si balón do brány ztečoval Llorente. Ještě předtím měl ale velkou příležitost Ronaldo. Sám tváří v tvář ale Guaitu nedokázal překonat.

Ostatně svoje ne úplně pohodové rozpoložení předvedl v 72. minutě, kdy měl naprosto loženou šanci sám dva kroky od brány, ale míč nepochopitelně poslal vedle tyče. Chvíli nato se sice za záda domácího brankáře trefil Theo Hernández, ale ten stál v jasném ofsajdu.

Dokonce do vedení mohl domácí Getafe dostat v 80. minutě Arrambarri, který si naběhl na průnikovou přihrávku, ale z hranice vápna svoji ránu nenasměroval mezi tři tyče.

V závěrečné desetiminutovce nakonec Real Madrid od další bodové ztráty uchránil muž nejpovolanější - Cristiano Ronaldo. Tentokrát z šance, která nebyla úplně vyložená, ale míč za obranu od Isca napálil křížnou ránou do brány naprosto dokonale.