Zpět na » Primera Division » Barcelona počítá ztráty za prázdné tribuny. Jdou do milionů a ještě může dostat pokutu

Primera Division - Barcelona počítá ztráty za prázdné tribuny. Jdou do milionů a ještě může dostat pokutu

Barcelona počítá ztráty za prázdné tribuny. Jdou do milionů a ještě může dostat pokutu © as.com - Prázdné tribuny stadionu Camp Nou

1

Líbilo se

06.10. - Uzavření stadionu Camp Nou pro diváky v nedělním ligovém zápase proti Las Palmas, jako výraz projevu solidarity obětem násilí během referenda o nezávislosti Katalánska a obav z nepokojů v ochozech, přijde barcelonskou kasu pořádně draho. Navíc je klub ještě vystaven sankci ze strany vedení La Ligy.

Víkendové referendum, které proběhlo v celém Katalánsku, bude mít silný dopad na pokladnu FC Barcelona. Klub chtěl původě utkání z bezpečnostních důvodů zrušit, s čímž nesouhlasilo vedení soutěže a potřebné argumenty nepřidala ani policie.

Tím pádem by neodehrání ligového duelu s Las Palmas mohlo přijít Barcu hodně draho ze sportovního hlediska, neboť hrozila ztráta šesti bodů v tabulce probíhajícího ročníku. Proto se nakonec přistoupilo k tomu, že se utkání odehraje před prázdnými tribunami.

Nicméně újmu Barcelona nakonec stejně utrpí, tentokrát ale finančního charakteru. Jak uvádí španělské deníky, azulgranas na neprodaných či vrácených vstupenkách přišli v součtu o 3,4 miliony eur.

To ale není jediná škoda, která Barcelonu postihne. Klub se totiž vystavuje i trestu od vedení soutěže LFP, podle níž musí být v rámci smlouvy s vlastníkem televizních práv zaplněno 75% míst, které jsou v záběru kamery. Tedy jedna dlouhá tribuna a dvě za brankou. V letošní sezóně už takto byla potrestána Celta Vigo, na jejímž zápase 1. kola s Realem Sociedad nebyl dostatečný počet fanoušků v ochozech.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, as.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články