Zpět na » Primera Division » Ronaldo je pořád na nule, Ceballos za poločas to samé jako za dva roky, Real trumfuje Barcu (alespoň v něčem)

Primera Division - Ronaldo je pořád na nule, Ceballos za poločas to samé jako za dva roky, Real trumfuje Barcu (alespoň v něčem)

Ronaldo je pořád na nule, Ceballos za poločas to samé jako za dva roky, Real trumfuje Barcu (alespoň v něčem) © FotbalPortal.cz - Real včera porazil Alavés

0

24.09. - Venkovní prostředí Realu Madrid letos náramně vyhovuje, což předvedl včera na stadionu Deportiva Alavés ve Vitorii. Dokázal ukořistit tři body za výhru 1:2, byť mu v závěru zápasu mohlo být docela úzko poté, co také soupeř, jenž do té doby nevstřelil ani gól, nečekaně škrábal. Cristiano Ronaldo měl smůlu, když trefil dvakrát tyč

Ronaldo 0 gólů

Cristiano Ronaldo odehrál po trestu druhý ligový zápas, ale rozvlnit síť se mu zase nepodařilo. Byť k tomu měl hodně blízko, neboť dvakrát napálil míč do brankové konstrukce. Ačkoliv má na kontě pouhých 180 minut, v disciplíně vyslaných střel už je na druhém místě s 20 pokusy. Včera jich zaznamenal osm, proti Betisu dokonce 12. To je nejvyšší počet od jednoho hráče za zápas v průběhu šesti odehraných kol. Na lídra v tabulce střelců Messiho nadále ztrácí 9 branek

Produktivita dál vázne

S jeho střeleckým trápením úzce souvisí i slabá produktivita celého týmu. Ta Real připravila už o sedm bodů na domácím stadionu a nakonec i včera mohla způsobit Bílému baletu problémy. I sám kouč Zidane si posteskl nad tím, že z nabízených šancí by měl tým vstřelit víc gólů

Ceballos - sladký debut v základu

Pozitivem včerejšího zápasu určitě byla i skutečnost, že v základní sestavě debutovala letní posila Dani Ceballos. A v jakém stylu! Nejlepší hráč letošního EURa hráčů do 21 let za 43 minut vstřelil dva góly. Přesně tolik tref, na kolik musel v dresu Betisu odehrát 65 střetnutí.

7 Španělů v sestavě

Ceballos byl jedním ze Španělů, které Zinedine Zidane postavil ve Vitorii do základní jedenáctky. Celkově jich vedle sebe poskládal sedm. Před pár lety, kdy prezident Realu Madrid Pérez teprve odstartoval proces pošpanělšťování kádru, stěží představitelná věc. Jen pro porovnání, Barcelona, která se vždy holedbala svojí akademií La Masía, měla včera v Gironě v základu jen čtyři Španěly.

Rekord výher venku

Byť Real ve středu přišel o možnost přeskočit o jeden zápas brazilský Santos v počtu duelů, v nichž pokaždé skóroval a zůstal s ním srovnaný na položce 73, včera natáhl jinou šňůru. Dorovnal Barcelonu v počtu vítězných zápasů v řadě na venkovní půdě, která v sezóně 2012-13 dokázala nastřádat 12 tříbodových utkání bez přerušení. Příští duel v Getafe tak může být rekordní. Navíc poslední utkání venku, kdy Real neskóroval, bylo ještě pod Rafou Benítezem ve Villarrealu v sezóně 2015-16. Od té doby Real zaznamenal 33 utkání venku se vstřelenou brankou. Takže sázkaři pozor - pod Zidanem Blancos venku pokaždé dají gól.