Zpět na » Primera Division » V základní sestavě debutující Ceballos zajistil Realu těsnou výhru

Primera Division - V základní sestavě debutující Ceballos zajistil Realu těsnou výhru

V základní sestavě debutující Ceballos zajistil Realu těsnou výhru © marca.com - Dani Ceballos

2

23.09. - REVIEW Real Madrid venku umí na jedničku. Dokázal to i na půdě předposledního týmu tabulky z Alavésu. Díky dvěma gólům hvězdy posledního mládežnického EURA Daniho Ceballose zvítězil 2:1. Na obou stranách pak zvonily dvakrát tyče.

Deportivo Alavés 1:2 Real Madrid

Góly: 40. M. Garcia - 10. a 43. Ceballos

Alavés: Pacheco - Vigaray, Maripán, Ely, R. Duarte - D. Torres, García - Burgui, Medrán, I. Gómez - Munir.

Real Madrid: Navas - Carvajal, Varane, Ramos, Nacho Fernández - D. Ceballos, Casemiro, Isco - L. Vázquez, Ronaldo, Asensio.

Real Madrid dal tříbodovým ziskem z Alavésu zapomenout na nevydařený středeční domácí duel proti Betisu. Potvrdil tak, že venku sbírá body bez problémů a k výhře nakročil už v 10. minutě. Dani Ceballos, nejlepší hráč letošního EURA hráčů do 21 let, který nastoupil poprvé v základní sestavě, vypálil na branku Pacheca pobídku od Asensia a stav byl brzy nakloněn pro Real.

Blízko zvýšení skóre byl obránce Nacho, který se po půlhodině hry dostal k hlavičce, která sice mířila těsně pod břevno, ale domácí brankář ji vytlačil na roh. Místo toho se na druhé straně z vyrovnání radoval Manu García. Tomu z pravé strany ostrým centrem nabil Munir a skóre bylo ve 40. minutě srovnáno. Ovšem ne nadlouho. Ve 43. minutě znovu napálil míč do sítě Alavésu Ceballos a Bílý balet šel do kabin s těsným náskokem.

Ten uhájil i ve druhé půli, v níž se skóre neměnilo byť na každé straně dvakrát zvonila tyčka a pokaždé to bylo od jednoho hráče. Na straně hostů měl dvakrát smůlu Cristiano Ronaldo, v domácím dresu se musel chytat ve dvou případech za hlavu Alfonso Pedraza.

Velkou příležitost měl v 54. minutě na kopačce i záložník Blancos Isco, který si naběhl na dlouhý pas, ovšem již v šestnáctce nedokázal na Pacheca vyzrát.