Zpět na » Primera Division » 105 nebo 145 milionů eur? Bonusy v Dembélého přestupu leží hodně nízko

Primera Division - 105 nebo 145 milionů eur? Bonusy v Dembélého přestupu leží hodně nízko

105 nebo 145 milionů eur? Bonusy v Dembélého přestupu leží hodně nízko © as.com - Ousmane Dembélé

0

Líbilo se

15.09. - Přestup útočníka Ousmaneho Dembélého z Borussie Dortmund znamenal pro Barcelonu nejvyšší výdaj za posilu v celé víc jak stoleté historii klubu. Bundesligovému celku za hráče, který má v budoucnu nahradit Neymara, zaplatila 105 milionů eur. Ovšem konečná suma přestupu bude výrazně vyšší po splnění bonusů, které jsou, alespoň některé z nich, velmi snadno dosažitelné.

Přestup Neymara do Paris SG byl pro vedení Barcelony hodně nečekaný. Na začátku srpna přišli azulgranas o hráče, který byl klíčovou součástkou barcelonského útoku. Nicméně Paris SG nechalo po vyplacení hráčovy klauzule v pokladně neuvěřitelných 222 milionů eur, které musela direktiva, i pod sílícím tlakem fanoušků, rychle proinvestovat a přivést nástupce brazilského útočníka.

Vyvoleným se nakonec stal Ousmane Dembélé z Borussie Dortmund, za nějž ale musela Barcelona zaplatit mnohem víc, než by si původně představovala. Za hráče, který byl k mání již rok předtím za 15 milionů eur, vynaložila sedmkrát tolik.

105 milionů eur poslala na účet bundesligového klubu. Jenže tím to rozhodně neskončilo. Němci si totiž vydupali ještě čím dál tím populárnější výkonnostní bonusy. A ne malé. Po jejich splnění by výsledná cifra mohla atakovat hranici 150 milionů eur.

A možná se tak i stane, protože domluvené bonusy nejsou postaveny nijak vysoko. Zejména dva z nich určitě ne. Německý deník Bild totiž prozradil, že 10 milionů získá Dortmund jen za to, že Dembélé nastoupí do 50 zápasů. Už má na kontě dva.

Dalších deset pak Borussia vyinkasuje, pokud se Barcelona v následujících pěti letech alespoň jednou kvalifikuje do Ligy mistrů. Což je pro takový klub hračka.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, as.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Pure - 17.09. Odpovědět

Nuz a sme o par premii tazsi, ze ano Smajlík 19

Pure

už vidím zase ulevy na danich, z toho bude za par let zase aféra a kauza uz to vidim Smajlík 3 Smajlík 3 Smajlík 3

11players
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články