Zpět na » Primera Division » Barcelona chtěla zahrnout Di Maríu královským platem

Primera Division - Barcelona chtěla zahrnout Di Maríu královským platem

Barcelona chtěla zahrnout Di Maríu královským platem © scoopnest.com - Ángel di María

0

Líbilo se

13.09. - Ángel di María se mohl stát jedním z nejlépe placených hráčů kádru Barcelony. Ta ho měla v záloze pro případ, že by selhal transfer Philippeho Coutinha z Liverpoolu. To se sice i stalo, ale Barcelona nedokázala přivést na Camp Nou ani útočně laděného fotbalistu Paris SG.

Jedním z cílů, které si stanovila direktiva Barcelony pro nedávno skončené přestupové okno, byl i argentinský forvard Ángel di María. Jak management klubu, tak i trenér Valverde měli za to, že by mohl ideálně zaplnit místo po odcházejícím Neymarovi a zastat nejen tento post.

Jedním z problémů bylo to, že Di María pobíral v Parku princů hodně tučnou gáži. Kvůli tomu, aby bylo vůbec možné vylákat hráče z dobře placeného angažmá, byla Barcelona ochotna nabídnout hráči na poměry katalánského klubu královský plat.

Di Maríovi nabídla rovných 10 milionů eur čistého za sezónu. Díky tomu by se okamžitě vyhoupl na třetí místo v pořadí nejlépe placených hráčů klubu za Messiho a Suáreze. Těsně pod ním by potom byli dlouholetí hráči týmu kapitán Iniesta a stoper Piqué.

Mnohem méně bere i nová posila culés, Francouz Ousmane Dembélé, jemuž bude chodit na účet 12 milionů eur, ovšem hrubého. Ty ale díky bonusům mohou narůst až na dvacet.

Operace nakonec neztroskotala na požadavcích hráče, ale jeho klubu, PSG. Barcelona totiž za přestup nabízela pouze 30 milionů eur. Víc nechtěla dát, aby instituci, která ji obrala o Neymara, nepomáhala stlačit schodek v rozpočtu, který hraje roli ve Finančním fair play, nařízení UEFA, jež má zabránit zadlužování klubů.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, marca.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
MSIFCB - 13.09. Odpovědět

Dobře že nepřišel, za ty prach by to byla šílenost.

MSIFCB
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články