Zpět na » Primera Division » Přijde španělská Primera División o Barcelonu? Přestane být velkým klubem Evropy?

Primera Division - Přijde španělská Primera División o Barcelonu? Přestane být velkým klubem Evropy?

Přijde španělská Primera División o Barcelonu? Přestane být velkým klubem Evropy? © FotbalPortal.cz -

1

Líbilo se

11.09. - V neděli 1. října se v Katalánsku uskuteční referendum, v němž budou místní občané rozhodovat svými hlasy o případném odtržení tohoto bohatého regionu od zbytku Španělska. A pokud by na krajní variantu přeci jen došlo, mohlo by to mít následky pro Barcelonu, respektive celou španělskou ligu Primera División.

Zatím jsou kolem celého referenda, které se uskuteční (nebo má uskutečnit) za tři týdny, spíše zmatky. Nechce ho povolit španělská vláda, některá města nechtějí propůjčit pro tento akt své prostory, včetně Barcelony.

Nicméně v případě, že k celému aktu dojde a zvítězí varianta odtržení Katalánska od zbytku Španělska, může to mít dopad i na španělský fotbal a její nejvyšší soutěž. Jeden z nejmocnějších klubů - FC Barcelona - by totiž o místo v ní přišla. Nemohla by hrát La Ligu, ačkoliv se původně předpokládalo, že si bude moc svobodně vybrat, v jaké soutěži bude působit. Ve hře byla katalánská soutěž či francouzská Ligue 1.

K celé věci se totiž včera vyjádřil prezident španělské ligy Javier Tebas, který do celé záležitosti vnesl přeci jen více světla. „Pokud dojde k odtržení Katalánska, pak zákon o sportu hovoří jasně. Dovoluje hrát La Ligu pouze španělským klubům. Barcelona by si navíc nemohla vybírat, v které lize by hrála. Katalánská liga by byla něco jako holandská a práva od televizní společnosti TV3 nezaručí stejné finanční příjmy, jako v tuto chvíli. Barcelona přestane být velkým klubem Evropy."

Byť všechny zajímá samozřejmě pouze případ FC Barcelona, v nejvyšší španělské soutěži jsou ještě další dva kluby z tohoto regionu - Espanyol a Girona.

„Jedinou výjimkou je Andorra, které zákon dovoluje mít kluby ve španělských soutěžích. Odchod Barcelony by poznamenal španělskou ligu jako by Španělsku ublížilo odtržení Katalánska,“ uvedl dále Tebas.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
romco - 11.09. Odpovědět

Referendum o samostatnosti Katalánska môže prebehnúť úspešne a aj prebehne a kľudne sa môže konať ďaľších 5 takýchto referend. Nič to nemení na veci, že katalánsko bude súčasťou Španielska. Na platné rozdelenie bude totiž potrebné referendum v celom Španielsku, lebo aj ľudia na území Španielska o tom majú rozhodovať, keďže sa to bude aj ich týkať. Preto je zbytočné rozoberať niečo, čo ani nenastane.

romco

No takhle to je sice logické, ale není to tak;-) Kosovo byl typický příklad... Holt jednou se, protože se to politicky hodilo, uznalo jako rozhodující přirozené právo narodu na sebeurčení, tak holt musí platit pro všechny. Ať jde o Skotsko, Španělsko, Baskicko, Ulster...

FotbalFan

tady ta pohádka tu je s námi už několik let Smajlík 5

ILOVEBarcelona
Pure - 11.09. Odpovědět

Ale aj keby sa sa Katalansko oddelilo tak Barca bude hrat la ligu..zakony sa mozu menit a la liga by velmi utrpela odchodom Barcelony..Moj nazor. Smajlík 19

Pure

Souhlasím, jen to z mého pohledu jen takové strašení, ale la liga si je moc dobře vědoma toho, že by tím hodně utrpěla a nakonec by stejně upravovali zákony, aby tam oba barcelonské celky mohly hrát.
A kdyby to přeci nastalo, tak by po nich skočila Ligue 1 jako po uzeném a rázem by se stala mnohem atraktivnější.

Bolomsson85

Jo přesně tak....

Bal-lack
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články